•  

​Російські спецслужби цинічно використовують ЗМІ. Росіянин, вимкни телевізор!

110
​Російські спецслужби цинічно використовують ЗМІ. Росіянин, вимкни телевізор!


Головний редактор литовського новинного порталу «Делфі» Гарбачяускайте-Бедрене розповіла про російську пропаганду.

«Нещодавно в Литві було проведено опитування громадської думки і його результати показали прямий зв'язок між тим, які ЗМІ, телеканали люди дивляться і тим, що вони думають про війну між Росією та Україною, про російську агресію. Ті з них, хто постійно дивиться російське телебачення, переконані, в тому що відбувається винна Україна. І навпаки, ті, хто дивиться литовські новинні канали, вважають, що агресор - Росія», - сказала Гарбачяускайте-Бедрене.

За її словами, в Литві путінська Росія передає свої послання через телебачення і досягає своєї мети. «Оскільки у нас немає власної впливової російськомовної преси, російськомовний портал «Делфі» - основний і досить популярний на цьому терені то, природно, він не поширює прокремлівську пропаганду», - продовжує вона.

У Литві спостерігають за російськими тролями у соціальних мережах та відкриттям нових інтернет-сайтів. «Серед них є, я б сказала, дивні сайти, які виключно тролять опонентів, політичних лідерів, пресу, що представляє протилежну Кремлю точку зору. Ми також помітили, що вони активно діють через коментарі читачів. І це стало для нас справжнім викликом», - уточнила головред.

За словами Гарбачяускайте-Бедрене, «якщо рік тому, ми видаляли 700-800 коментарів, то зараз - це 2500-3000».

«Це тролі, тому що ми бачимо повторювані думки, послання, тренди. Вони хочуть підірвати погляди литовців, деморалізувати аудиторію. Я бачу, що ці тролі стають хитрішими, все частіше починають писати литовською, а не російською. Вони вже не такі відверто грубі, як це було раніше, вони все більш витончені, намагаються не потрапляти під заборони».

У цьому зв'язку, говорить вона, є певне занепокоєння: «воно розлито в повітрі». «Я думаю, Кремль дуже непередбачуваний і те, що ми спостерігали останнім часом (у 2014 році) підтверджує: ми по справжньому не знаємо, що станеться в наступний момент, як Росія дивиться не тільки на балтійські, але й на скандинавські країни. Наскільки вона цинічно використовує засоби масової інформації та інші способи, як вона корумпує європейських політиків, підкуповуючи їх. Це діє гнітюче », - резюмує головред.

«Ми є членами НАТО і покладаємося на НАТО, на американську підтримку. І, говорячи про атмосферу, більшість литовців - справжні патріоти. Багато розумних молодих людей вступають у воєнізовані організації, вони хочуть щось зробити для своєї країни, готові об'єднатися заради цього. І це дає додаткову силу нашій країні», - сказала Гарбачяускайте-Бедрене.

Нагадаємо, що спочатку неросійське телебачення завжди було кровним ворогом кожного росіянина, кожної російської родини. У часи перебудови патріотня з КДБ і КПРФ запустила через свої газети масове гасло: «Росіянин, не забудь вимкнути телевізор!». Ще в 2010 році хтось Ашкеров писав у чекістському «Русском (?) обозревателе»:

«Не забудьте вимкнути телевізор. Саме ТБ у нас в авангарді. При всіх (режимах), при будь-якому розкладі. ТВ замінило КПРС в ролі керівної і спрямовуючої сили суспільства.

За Горбачова ТВ світило нам в обличчя «Прожектор перебудови», при Єльцині закликало до розстрілу парламенту, при Путіні веліло пишатися з'явившимися мільярдерами.

Це ТВ перетворювало в реальність будь-яку наперед задану конфігурацію влади, виправдовувало будь-які прояви несправедливості та нерівності. Телеящик вселяє думку про те, що нічого не можна зробити.

Сьогодні багато хто хоче виїхати з країни. Деякі радять вчинити просто - вимкнути ящик, розбити його, викинути з балкона. Не потрібно їхати з країни. Не потрібно викидати телевізор. Потрібно, щоб телебачення зіграло в ящик.

Відділ моніторингу

Коментарі