•  

Російський політолог розповів, що хотів захопити Путін за допомогою «Новоросії»

880
Російський політолог розповів, що хотів захопити Путін за допомогою «Новоросії»

Проект «Новоросія», що передбачав встановлення контролю Росії над східними і південними регіонами України, припускав, у першу чергу, захоплення підприємств українського військово-промислового комплексу. Таку думку в інтерв'ю «апостроф» висловив російський історик і політолог Андрій Зубов.

«Приблизно від 40 до 60% компонентів наших (російських, - ОБ) озброєнь (я маю на увазі кораблі, літаки, ракети тощо) -  виготовляються в Україні. Причому головним чином - на сході і півдні країни. Путін розумів, якщо Україна піде на Захід, РФ позбудеться цього. При цьому нові заводи в Росії за нинішньої ситуації не збудувати. Збереження цих заводів під контролем РФ стало дуже важливою метою агресії », - упевнений він.

За словами Зубова, «не випадково з захоплених територій заводи почали вивозити».

«Інша справа, що далеко не все вдалося захопити. Основні потужності знаходяться у Харкові, Дніпропетровську та Миколаєві. Тому зараз, у зв'язку з війною в Україні, Росія не посилила, а вполовину послабила свій військовий потенціал. Тому що тепер РФ не може виробляти дуже багато видів озброєнь. Так що Путін намагався вирішити комплексну задачу: підвищити власну популярність, зберегти контроль над Україною і зберегти зв'язок між українським і російським військово-промисловими комплексами. Але в підсумку він програв усі », - вважає експерт.

Він додав, що Росія хотіла захопити промислові міста України «від Одеси до Харкова».

«Включаючи миколаївські суднобудівні заводи, Південний машинобудівний завод у Дніпропетровську, танковий завод в Харкові і завод з виробництва вертолітних двигунів в Запоріжжі», - резюмував історик

Коментарі