•  

Росія де-факто вступила у війну в Сирії

660
Росія де-факто вступила у війну в Сирії

Напередодні з'явилася інформація про те, що держсекретар США Джон Керрі подзвонив путінському міністру Лаврову, щоб «висловити стурбованість» повідомленнями про перекидання російських військ до Сирії на допомогу Асаду.

Про розмову повідомив Reuters з посиланням на прес-службу зовнішньополітичного відомства Америки. У повідомленні путінської банди «МЗС» про цю тему взагалі не згадується.

Керрі висловив думку, що, "якщо такі повідомлення є точними, то подібного роду дії можуть призвести до подальшої ескалації конфлікту в Сирії," загибелі більшого числа мирних жителів, збільшенню потоку біженців і ризику конфронтації з коаліцією, що діє проти ІГ".

На закінчення Керрі і Лавров домовилися продовжити дискусію щодо Сирії "в Нью-Йорку пізніше в цьому місяці", тобто на 70-й сесії Генасамблеї ООН.

Нагадаємо, що в останні дні багато ЗМІ опублікували інформацію про те, що на базу під Дамаском прибувають російські літаки, і жива сила.

Також спостерігачі помітили дивний вантаж на борту російського великого десантного корабля "Микола Фільченков" після проходження ним 20 серпня зони чорноморських проток в напрямку Середземного моря.

У Кремлі вже поквапилися спростувати ці повідомлення. Виступаючи на економічному форумі у Владивостоці, Путін стверджував, що російських військ в Сирії немає, а ведуться всього лише переговори про створення чергової «міжнародної коаліції».

Проте вже через кілька годин брехня Путіна була спростована самою російської солдатнею, яка стала масово викладати селфі в інтернеті.

За цими фотографіями російських солдатів, «яких в Сирії немає» можна зробити висновки не тільки про географію їх проникнення в цю країну, але й про приблизний чисельний склад.

Якщо раніше йшлося лише про росіян військових інструкторів та фахівцях, тренували армію місцевого диктатора Асада, то тепер солдати з Росії прибувають до Сирії цілими підрозділами, повністю укомплектованими бойовою технікою і зброєю.

Так, частини морської піхоти прибувають до Сирії на кораблях ВМФ Росії через порт Тартус, звідки викладено найбільше селфі. Далі шляхи російських військових розходяться: їхні фото потрапляють в "Однокласники" і "ВКонтакте" з міст Латакія, Айн ас-Сода, Хама і Хомс, де зараз йдуть активні бойові дії.

Коментатори відзначають, що саме з перекиданням в Сирію регулярних частин російської армії слід пов'язати активізацію там бойових дій, від яких страждає, в основному, цивільне населення.

Відразу після того, як чобіт російської солдатні ступив на сирійський берег, до країн Європейського Союзу багаторазово збільшився потік біженців із Сирії, спровокувавши гуманітарну кризу.

Росія де-факто вступила у війну на Близькому Сході. Мета - не тільки порятунок режиму клану Асада, старих подільників Москви.

Як відзначають коментатори, останнім часом дедалі очевиднішим, що Кремль вміло розігрує карту ІГ, як на внутрішньому фронті, так і на міжнародній арені. На Кавказі Кремль розколов і знекровив муджахидов (давши молоді «зелене світло» в Сирію), використавши фактор ІГ.

Напередодні генеральної сходки ООН, в якій вперше за 10 років візьме участь Путін, вступ Росії у війну проти мусульман на Близькому сході означає, що Москва готова вийти до своїх «західних партнерів" з новою ініціативою.

Кремль, використовуючи жупел ІГ, пропонує сформувати нову військову коаліцію проти муджахидов. Благо, голлівудські ролики витончених страт в Сирії та Іраку дали потрібний ефект. Захід справді заляканий. При цьому на відміну від США і Європи, Кремль демонструє, що готовий кинути в бійню своє дешеве гарматне м'ясо (плюс наземні війська Ірану), чого категорично не хоче робити Захід.

Натомість Росія вимагає поступок щодо українського питання, згортання режиму санкцій і повернення країни в «клуб західних держав, що борються з глобальною загрозою ісламського тероризму».

З таким «пакетом пропозицій» кремлівський ватажок відправляється в Нью-Йорк 15 вересня.

Якщо план виявиться успішним хоча б частково, Кремль отримає все, про що міг мріяти: Нормалізацію відносин із Заходом, перспективу переговорів про статус Криму, і одночасно демонстрацію сили Росії в світі. На відміну від нерішучих західних демократій, Москва «здатна атакувати терористів навіть на Близькому сході».

Однак досвід вчить тому, що у війни свої правила і закони, що часто підносять несподівані сюрпризи навіть найбільш витонченим стратегам. І цілком може трапиться так, що замість переможних фанфар, Росія почує траурний марш власного похорону.

І ще одна цікава деталь. Як зазначили уважні спостерігачі, у розмові Керрі з Лавровим, США не висловили протест проти вступу Росії у війну в Сирії.

Відділ моніторингу

"Останній Бастіон"

Коментарі