•  

Росія імітувала повномасштабну війну проти НАТО, – Ріго Террас

220
Росія імітувала повномасштабну війну проти НАТО, – Ріго Террас

Російські військові навчання, що проводилися у вересні минулого року, «імітували повномасштабну війну проти НАТО», заявив генерал-лейтенант Збройних сил Естонії.

Ріго Террас підтвердив побоювання НАТО, що навчання «Захід-2017» були імітацією збройного конфлікту з альянсом та демонстрували здатність Росії мобілізувати велику кількість військ у надзвичайно короткий проміжок часу, – інформує видання The Independent.

За повідомленнями міністерства оборони Росії, тренування, що проходили у Білорусі, Балтійському морі, західній Росії та Калінінграді у період з 14 по 20 вересня 2017 року, стосувалися нападів бойовиків.

Проте в інтерв’ю провідному німецькому виданню Bild, пан Террас сказав: «Навчаннями Захід-2017 Росія симулювала масштабну військову атаку на НАТО».

«Масштаби цих тренувань були набагато більшими за офіційно заявлені».

Раніше газета, з посиланням на розвідку НАТО, повідомляла, головним сценарієм російських навчань «Захід-2017» стало швидкоплинне захоплення країн Балтії та «шокова кампанія» проти країн Західної Європи.

У доповіді зазначалося, що у тренуваннях брало участь набагато більше військовослужбовців за 12 700. Окрім заявлених 12 700 осіб, ще 12 тис. російських солдатів взяли участь у навчаннях біля кордонів Естонії, і більш ніж 10 тис. у районі поблизу Фінляндії та Норвегії.

Зазначимо, що за Віденським договором, військові навчання, у яких бере участь понад 13 000 військовослужбовців, повинні проводитися за участю спостерігачів НАТО.

Коментарі