•  

Росія може в 2-3 рази зменшити знижку на газ для України

220
Росія може в 2-3 рази зменшити знижку на газ для України

Президент РФ Володимир Путін розпорядився розрахувати ціну на газ для України "на рівні сусідніх країн". З урахуванням ціни на газ для Польщі, знижка для Києва може зменшитися як мінімум удвічі.

Знижка на російський газ для України в третьому кварталі 2015 може знизитися як мінімум у два рази, пише в четвер, 25 червня, газета "Ведомости". Напередодні президент Володимир Путін заявив на нараді з урядом, що, враховуючи низькі ціни на нафту, Росія не може надавати Києву колишню знижку на газ. За його словами, кінцева ціна для українських споживачів в третьому кварталі повинна бути на рівні сусідніх країн - наприклад, Польщі.

За якою ціною газ зараз поставляється до Польщі, заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медведєв повідомити відмовився, проте замдиректора Фонду національної енергобезпеки Олексій Гривач оцінює її в 240-260 доларів за 1000 кубометрів. З урахуванням того, що контрактна ціна газу для України без урахування знижок в третьому кварталі складе 287 доларів за 1000 кубометрів, видання зазначає, що знижка може скласти 10-15 відсотків.

За згодою сторін, на даний момент знижка може досягати 30 відсотків від вартості газу, її розмір щоквартально визначає уряд у Москві. У другому кварталі Київ купував російський газ по 247 доларів за 1000 кубометрів зі знижкою в 100 доларів, тобто майже 29 відсотків. Таким чином, якщо в третьому кварталі знижка складе 10-15 відсотків, це означатиме її зменшення в два-три рази в порівнянні з попереднім кварталом.

За словами міністра енергетики РФ Олександра Новака, питання розміру знижки та обсягу закупівель газу будуть обговорюватися на чергових тристоронніх переговорах за участю Євросоюзу, які відбудуться в кінці червня.

Коментарі