•  

Росіяни починають все гірше відноситись до українців

510
Росіяни починають все гірше відноситись до українців

Дані соцопитуваннь, що провели КМІС та «Левада-Центр» в Україні і Росії, свідчать, що Україна втрачає підтримку пересічних росіян. 

Опитування проводилось на 2 тисячах реципієнтів у різних частинах України і Росії (окрім Криму), похибка вибірки становить не більше 4 процентів. 

Дані приведені за квітень-травень і порівнюються зі схожим опитуванням у лютому поточного року. 

За цей час кількість лояльних у відношенні до Росії українців зменшилось на 26% (з 78% до 52%). Кількість громадян України, що стали відноситись до нашого сусіда більш негативно зросла у 3 рази ( з 13% до 38%). Існують і такі, що зберегли позитивне відношення до РФ, але і їх кількість помітно зменшилась: у східних регіонах на 15% (до 75% з 92%), у західних на 40% (з 70% до 30%) 

Схожа ситуація, але з меншими масштабами спостерігається і у відношеннях росіян до українців. Позитивно налаштованих росіян залишилось лише 35% (66% було). Кількість негативних громадян РФ зросла майже у 2 рази (з 49% до 26%).

Крім того переважна більшість мешканців Росії продовжують підтримувати і дії їх керівництва у військовому конфлікті (69%). 

Ще гірша ситуація з Кримом. Кожний десятий росіянин повністю підтримує його окупацію, а 86% твердо впевнені, що його «повернення до дому» стало можливо в результаті вільного волевиявлення тамошніх мешканців.

Коментарі