•  

Роздержавлення обласних комунальних газет поки що не буде

1240
Роздержавлення обласних комунальних газет поки що не буде

Роздержавлення обласних комунальних газет поки що не буде. У цьому році на їх фінансування з обласного бюджету сумарно виділено 1 мільйон 421 тисячу гривень.

Про це заявив директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА Олег Пустовгар.

«На мій погляд, дане питання поки що не на часі. В умовах війни це буде загрозою інформаційної безпеки країни.

Я нагадаю, що після приходу влади Януковича у 2010 році перше, що зробили на сході України керівники ОДА - відмінили фінансування місцевих комунальних газет. Таким чином повністю добивали рештки україномовних видань. Я вважаю, що в законі потрібно прописати умову, згідно з якою після приватизації державних чи комунальних ЗМІ не можна міняти мову видання, щоб нові власники ЗМІ не завершили повністю русифікацію інформаційного простору країни.

Сьогодні ми діємо в руслі чинного законодавства, яке зобов’язує нас дотувати комунальні друковані ЗМІ» - пояснив Олег Пустовгар.

За його інформацією, на цей рік кошторисом на «Зорю Полтавщини» передбачено 1 мільйон 200 тисяч гривень, на «Село Полтавське» - 350 тисяч гривень, а на перше півріччя 2014 року для районних комунальних газет – сумарно 871 тисячу гривень. Хоча є такі районні комунальні газети, які в цьому році не отримали жодної копійки державного фінансування.

За словами Олега Пустовгара, з обласного бюджету також фінансують дитячі та юнацькі друковані ЗМІ.

«Вони не здатні виживати без підтримки держави, і в той чи інший спосіб мають підтримуватися нею. У цьому році на видання обласного дитячо-юнацького журналу «Дієслово», започаткованого з моєї ініціативи в 2007 році, спрямуємо 15 тисяч гривень. Це буде журнал, присвячений творчості діток, які написали вірші до 200-річчя з Дня народження Тараса Шевченка» - зазначив чиновник.

Аліна Бондар

"Останній Бастіон"

Коментарі