•  

Розкажіть про Полтаву. Відеопроект про Україну

1540
Розкажіть про Полтаву. Відеопроект про Україну


Полтавська область - її утворили у 1937 році, коли територію Київської та Харківської губернії скоротили настільки, що вистачило на нову область. А вже за декілька років у Другій Світовій було повністю спалено 355 населених пунктів.

Лише тут ви можете натрапити на пестливі назви селищ - Юрочки, Андрійки та Михайлики. У 2012 році журнал “Форбс” назвав Полтаву найбезпечнішим містом України.

На початку 20 століття Полтавщина по праву вважалась духовним центром України, адже саме звідси походить феноменальна кількість письменників: Гоголь, Сковорода, Котляревський, Гребінка, Драгоманов, Панас Мирний, Загребельний, Олесь Гончар та Олена Пчілка.

Полтавська область — єдина в Україні, що має 2 піраміди. Одна з них — у селі Комендантівка. Це сімейний гробівець дворянського роду Білевичів. Офіцер флоту Олександр Білевич — учасник російсько-турецької війни, у 1860 році потрапив до Єгипту, звідки й привіз ідею незвичної для України усипальниці.

Ввійшов в історію і ще один виходець з Полтавщинии — Микола Духов — один з головних радянських конструкторів бронетехніки, ядерної та термоядерної зброї.

А от вчинок іншого полтавця не такий відомий, зате має величезне історичне значення. Під час англо-бурської війни в Південній Африці солдат Юрій Будяк врятував від розстрілу полоненого журналіста. Ним був Уінстон Черчиль, майбутній прем’єр-міністр Великобританії. 

Із посиланням на сайт 

http://24tv.ua

Коментарі