•  

«Русский мир» по-полтавськи: двоє містян відмовилися відповідати на питання українською

4290
«Русский мир» по-полтавськи: двоє містян відмовилися відповідати на питання українською

Одне з полтавських ЗМІ проводило опитування щодо майбутнього відпочинку полтавців цього літа. Але одні з опитуваних, почувши, що питання задається українською мовою, відмовилися відповідати на нього.

Як заявили респонденти, вони не розуміють українську і якщо журналістка поважає їх, то має поставити питання російською або англійською.

– Вдома, в Полтаві сидимо, нікуди не їздимо. Я українською не розмовляю, по-перше, можу тільки російською. Якщо Ви нас поважаєте, задайте питання російською. Чого я повинна...? – заявила жінка.

Чоловік, що йшов з нею, додав, що питання можна задавати англійською «якщо ви європейці».

Таким, як ці респонденти, нагадаємо Ст. 10 Конституції України: «Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України. В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України. Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування. Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом.».

Віктор Карпенко

Коментарі