•  

Сакральне жертвоприношення: чому Ян Стрелюк пустив на «відкуп» слідчого УМВС

34000
Сакральне жертвоприношення: чому Ян Стрелюк пустив на «відкуп» слідчого УМВС

З власних джерел в силових структурах «Останньому Бастіону» стали відомі подробиці справи з правоохоронцем, що погорів на хабарі у 2 тисячі «зелених».

Як повідомляв «Останній Бастіон», у середу, 13 травня, прокуратурою Полтавської області спільно з працівниками СБУ в області затримано заступника начальника одного з відділів СУ УМВС України в Полтавській області, який вимагав та отримав 2 тисячі доларів США неправомірної вигоди.

Подробиці справи відмовились розголошувати, як прокуратура, так і УМВС, лише повідомили, що правоохоронець одержав гроші від представника підприємства за закриття кримінального провадження щодо продажу останнім металобрухту без відповідних документів.

Та як стало відомо, гроші слідчий УМВС отримав в себе на робочому місці, а затримання відбулось під стінами прокуратури Полтавської області. Чому так сталось? Відповідь весь час лежала на поверхні: 2 тисячі доларів, які при собі мав правоохоронець, це ніщо інше, як частка, яку він мав сплатити «нагору» - прокурору області Яну Стрелюку, через слідчих прокуратури. Про це свідчить аудіо-документація (записи телефонних розмов та інше) працівниками СБУ, в матеріалах справи є плівка, де під час телефонної розмови слідчі прокуратури обговорюють з правоохоронцем розміри хабара та умови розподілу «награбованого». Цікаво, що спочатку сума хабара становила 10 тисяч доларів, але чи то бізнесмен вдало торгувався, чи частина цієї суми все ж таки пішла в оборот (нагадаємо, що сума застави, яку призначили заступнику начальника відділу СУ УМВС України в Полтавській області, становить лише 4 тисяч доларів).

За інформацією джерел «Останнього Бастіону», процес здирництва грошей з бізнесменів очолив Лук'яненко Костянтин Васильович, начальник відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування ОВС та підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні. Зрозуміло, що гроші мали б в результаті дійти до своєї кінцевої точки – головного прокурора Полтавської області Яна Стрелюка.

Що сталось і чому Стрелюк все ж таки дав команду на «забій» правоохоронця – питання. Але є думка, що ці обставини справи ніхто розглядати вже не буде. Тому висунемо припущення, що справа якраз у відсутніх 8 тисячах різниці між початковою сумою хабара та кінцевою.

Коментарі