•  

Саудівці почали кампанію по витісненню російської нафти з Європи

220
Саудівці почали кампанію по витісненню російської нафти з Європи

Саудівська Аравія, яка є найбільшим виробником нафти в світі, вперше почала постачання в Польщу через порт Гданськ. У цьому повідомив ватажок злодійської путінської компанії «Роснефть» Ігор Сечин, але не уточнив обсягу поставок, які складуть конкуренцію прокачування з Росії, але заявив, що вартість саудівської нафти помітно нижче російського сорту Urals, передає агентство Reuters.

«Саудівська Аравія активно демпінгує, що є також елементом зміни світових цін. Безумовно, боротьба за ринки є на цьому етапі одним з ключових чинників», - сказав Сєчін.

Як повідомило джерело в торгових колах, перша поставка прийшла в польський Гданськ 21 вересня поточного року. Він також підтвердив, що Саудівська Аравія продає «чорне золото» дешевше Urals.

«Польща отримала як мінімум три партії. Знижка просто чарівна», - сказало джерело агентства Reuters.

Наголошується, що нафту з Саудівської Аравії почали постачати до Європи, реагуючи на загострення конкуренції через повернення Ірану на ринок:

«Вони хочуть застовпити частку на ринку, зокрема в Польщі, перед тим як повернеться Іран», - сказав співрозмовник агентства.

Слід зазначити, що російська нафта марки Urals втрачає свої позиції на світовому нафтовому ринку через приплив дешевших і якісних сортів з Близького Сходу, і цей тиск безупинно наростає, говорять трейдери та аналітики.

Так само нагадаємо, що останнім часом Угорщина збільшила купівлю «чорного золота» в іракського Курдистану замість Urals з РФ. Витіснення російського сорту зодного з традиційних ринків в умовах низьких міжнародних цін на сировину стало також першим підтвердженням початку великих поставок в Європу курдської нафти, видобуток якої також швидко зростає.

Експерти Міжнародного енергетичного агентства (IEA) відзначають, що надлишок пропозиції нафти на світовому ринку збережеться і як мінімум протягом наступного календарного року на тлі уповільнення зростання світового споживання і майже рекордного видобутку найбільших виробників ОПЕК.

Відділ моніторингу

"Останній Бастіон"

Коментарі