•  

​Савік Шустер оголосив про розправи з боку Президента

2310
​Савік Шустер оголосив про розправи з боку Президента

26 квітня стало відомо, що Фонд зайнятості анулював журналістові й телеведучому Савіку Шустеру дозвіл на роботу в Україні. Названа і причина такого рішення — «недостовірні відомості в документах». У зв'язку з цим відкрите кримінальне провадження. 

Савік Шустер назвав причини тиску на нього з боку Президента.

«У нього (Петра Порошенка – ред.) розуміння - хто проти мене, той проти нас. У нього абсолютно сталінське розуміння, але з офшорами», — заявив Шустер.

За словами журналіста, він перейшов дорогу людям, які зараз при владі.

«Я перейшов дорогу тим людям, які прийшли до влади, які всю гідність осквернили, які не хочуть більше бачити людей, вони їм нецікаві. Вони обслуговують свої інтереси. І от цим людям, колективно, починаючи з Президента», — сказав Шустер.

Журналіст порівняв перешкоди свободи слова за Порошенка з часами президентства Януковича.

«Для мене людина, якій я реально перейшов дорогу — це гарант Конституції».

Із приводу перешкоджання свободи слова, розправ над журналістами, зокрема над Шустером, висловився Айдер Муждабаєв, політичний журналіст кримськотатарського походження заступник директора кримськотатарського телеканалу ATR.

ВІДЕО ВИСТУПУ. РОЗМОВА АЙДЕРА З 28-43 ДО 31-05 ХВ


Сьогодні не тільки 30 років з дня Чорнобильської катастрофи, коли влада приховувала правду. Такий злий рок. Зараз влада також тисне на журналістів. У такий день. Сьогодні є ще одна подія в житті України. На мою думку, їй мав би бути присвячений увесь дискурс усередині країни. Саме сьогодні російська влада заборонила меджиліс кримськотатарського народу. Це значить, що з цього дня щонайменше 300 тисяч громадян України, які опинилися в заручниках у Криму, можуть підпасти під репресії. У будь-який момент. 300 тисяч людей конче потребують захисту з боку української держави та світової спільноти. І в цей день, коли на мою думку, найголовнішою темою має бути захист кримських татар від репресій, завдяки комусь «розумному» відбувається цинічне, дубове, дурацьке, дибільне посягання на свободу слова. Цим влада довела, що вона готова використовувати найдрібязковіші, ганебні методи щодо журналістів, що якимсоь чином її критикують.

Річ тут не тільки в Савікові Шустері. Останнім часом спостерігаємо агресію щодо багатьох журналістів, які викривають офшорні скандали, пишуть про одне, друге, третє. Здається, нібито влада відстрілюється з якоїсь башти по різних персонах, які невдоволені її діями.

Я погоджуюся з Савіком, що в цьому немає нічого спільного з Європою. Це абсолютний «совок», куди нас тягнуть. Закликаю українську владу припинити займатися хєрнею і почати вирішувати проблеми своїх громадян, проблеми кримських татар.

Нагадаємо, увечері 26 квітня Шустер оголосив голодування до моменту повернення йому права працювати в Україні.

Коментарі