•  

СБУ вилучила незаконні гвинтівки та пістолети. Але проти кого вони мали застосовуватися?

460
СБУ вилучила незаконні гвинтівки та пістолети. Але проти кого вони мали застосовуватися?

Учора   у Пирятинському районі у 52-річного чоловіка співробітники СБУ вилучили різнокаліберну зброю з набоями, повідомили в прес-групі Управління СБ України в Полтавській області. Чоловік  незаконно зберігав у своєму гаражі та господарському приміщенні два пістолета «ТТ», три гвинтівки «Мосіна», чотири стволи від гвинтівок калібру 7,62 мм та 99 набоїв калібру 7,62 мм. Вилучену зброю з набоями направлено до НДЕКЦ УМВС України у Полтавській області для проведення експертних досліджень.

За матеріалами СБУ органами міліції розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст.263 (незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання до 5 років позбавлення волі.

Коментує ситуація наш військовий експерт Олександр Кухарук:

-Ясна річ, СБУ нині з усіх сил намагається показати свою роботу. Точніше її видимість. Недавно, наприклад, вони «піарили» інформацію, що у Решетилівському районі виявили «склад боєприпасів». Я бачив ті знімки і нічого окрім подиву у мене це не викликало. Там явно снаряди часів війни, які хтось, певне, випадково знайшов, і залишив «на всяк випадок». Скоріше це були шукачі металобрухту, адже ці боєприпаси, судячи зі знімків, використати за призначенням аж ніяк не можна.  Так, вони являють собою небезпеку, оскільки можуть зірватися (це зробили пізніше вибухотехніки), але навіщо подавати ситуацію так, ніби «розкрили» щось серйозне. Як на мене, це мало б сенс, якби спершу знайшли  тих, хто влаштував цю «схованку». Але ж УСБУ це, схоже, не так важливо, бо, як з’ясується, що це якийсь місцевий бомб, то й інформація втрачає свою актуальність. А тут же є шанс відрапортувати: «виявили схованку боєприпасів».Так і зі зброєю, вилученою у Пирятинському районі. Знову ж таки головне – для чого  чоловік це робив? Чи для «колекції», чи «на продаж», чи з якоюсь іншою метою? А, може, чоловік у передчутті ймовірного нападу росіян готувався створити партизанський загін імені нашого земляка Сидора Ковпака? Загін територіальної самооборони, як тепер кажуть. Хочу, аби мене зрозуміли правильно: у нинішній ситуації головне не зброя сама по собі, а те, з якою метою вона буде використана. На жаль, наші спецслужби останнім часом лише робили вигляд «ефективної роботи». Полтавське управління, якщо судити по відкритій інформації, то за останні три-чотири роки  займалося лише тим, що виявляло наркокур’єрів, а ще раніше ловили «газолінщиків». Ну, хіба це справа СБУ? До чого це призвело, ми бачимо по ситуації на Сході України. Ловіть шпигунів, диверсантів – оце ваша справа!        

Коментарі