СБУ підозрює Жеваго у виведенні $53,8 млн з банку "Фінанси та кредит"

ПОЛТАВА
11.11.2017, 10:21
СБУ підозрює Жеваго у виведенні $53,8 млн з банку "Фінанси та кредит"

Відповідно до ухвали Шевченківського райсуду м. Києва від 31 жовтня, слідчі СБУ в рамках кримінального провадження №42016000000001125 встановили, що в 2012-2015 роках службові особи банку «Фінанси та кредит» за попередньою змовою із власниками цього банку та службовими особами і власниками кіпрської компанії Nasterno Commercial LTD заволоділи грошовими коштами банку на 53,76 млн дол.

За даними слідства, заволодіння коштами відбулося шляхом передачі банком «Фінанси та кредит» в заставу австрійському Meinl Bank AG своїх коштів на коррахунку в Meinl Bank AG як забезпечення під кредитні зобов’язання Nasterno Commercial LTD перед Meinl Bank AG.

Згідно з судовими матеріалами, саме службові особи банку «Фінанси та кредит» ініціювали надання австрійським Meinl Bank AG кредиту для Nasterno Commercial LTD, який зрештою не був повернений і внаслідок чого Meinl Bank 30.09.2015 (тобто вже після визнання «ФіК» неплатоспроможним, яке відбулося 17.09.2015) списав на свою користь кошти з коррахунку банку «Фінанси та кредит».

В ухвалі суду наголошується, що підписання главою правління банку «Фінанси та кредит» договору застави з Meinl Bank «не могло вчинятись без відома та погодження фактичних власників банку» (цитата).

Нагадаємо, за даними НБУ, 97,67% акцій банку «Фінанси та кредит» контролював нардеп Костянтин Жеваго.

Його права власності на банк були оформлені в т.ч. через ПрАТ"F&C Realty", в якому, згідно з судовими матеріалами (і за даними ДФС), у 2008-2015 роках отримував зарплату директор Nasterno Commercial LTD.

В ухвалі суду окремо зауважується, що «колишній засновник Nasterno Commercial LTD» - «власник істотної участі АТ «Банк «Фінанси та Кредит».

Як писав Finbalance, компанія Nasterno Commercial LTD фігурувала ще в одному подібному кримінальному провадженні – №42016000000001118, досудове розслідування по якому здійснювала Генпрокуратура. За даними слідства, 30.09.2015 з коррахунку банку «Фінанси та кредит» у Bank Frick & Co.AG. (Ліхтенштейн) були списані 59,25 млн дол, які знову ж таки були забезпеченням боргових зобов’язань Nasterno Commercial LTD перед Bank Frick & Co.AG.

У судових матеріалах щодо цієї справи йшлося, що кінцевим бенефіціарним власником компанії Nasterno Comercial Limited є колишній помічник кінцевого власника банку «Фінанси та кредит».

У матеріалах кримінального провадження НАБУ №52016000000000119 про розтрату рядом банків (у т.ч. "Фінанси та кредит") 12 млрд грн рефінансування НБУ вказується на поінформованість посадових осіб НБУ в застосуванні схеми протиправного виведення коштів з використанням коррахунків у Meinl Bank AG.

Натомість у Нацбанку запевняли, що саме він виявив цю проблему в 2014 році та стимулював банки не розміщувати кошти у закордонних банках, які не мають інвестиційного рейтингу.

Щодо конкретно банку «Фінанси та кредит», НБУ зазначав, що «відповідно до постанови НБУ №101/БТ (зі змінами), Програми фінансового оздоровлення банку, а також наданих К. Жеваго гарантійних зобов`язань було встановлено графік повернення коштів з коррахунку в цих банках зі строком повного виконання до 31.12.2015 р., що по факту не виконувався».

Звернемо увагу, що розміщення українськими банками коштами в іноземних банках з подальшим списанням їх на підставі договорів застави через невиконання кредитних зобов’язань третіми особами використовувалося в т.ч. для штучного поліпшення українськими банками своїх показників достатності капіталу. Адже позики, залучені третіми особами (компаніями)в іноземних банків могли повертатися в українські банки у вигляді субординованих кредитів і т.д.

Чи мали місце подібні схеми і у випадку «Фінанси та кредит», чи списання коштів з рахунків у Meinl Bank AG та Bank Frick & Co.AG було прикладом «класичного» виведення коштів за кордон, слід розуміти, і з’ясовують СБУ, ГПУ, НАБУ.

P.S.

Як писав Finbalance, у матеріалах згаданого на початку кримінальному провадженні №42016000000001125 є ще, принаймні, один епізод. За даними слідчих СБУ, «невстановленими службовими особами АТ «Банк «Фінанси та Кредит», ТОВ «Комсомольська когенераційна компанія» та ПрАТ «Росава» реалізовано протиправний механізм виведення валютних коштів на рахунки компаній-нерезидентів «Bridgeholm Commercial LLP» (Велика Британія) та «Sumitomo Corporation» (Японія) шляхом укладення удаваних контрактів» (цитата).

Виробника шин «Росава» пов’язують з К. Жеваго. Згідно з судовими матеріалами та матеріалами кримінальних проваджень, «Росава» кредитувалася в банку «Фінанси та кредит», наразі ж компанії з цієї групи в судах намагаються позбутися поруки на сотні мільйонів гривень.

ТОВ «Комсомольська когенераційна компанія» теж кредитувалося в банку «Фінанси та кредит» і фігурує в кримінальних провадженнях щодо видачі банком К. Жеваго інсайдерських кредитів.

Читайте також:
Полтава
Московитським загарбникам ніколи не були раді на українській землі. Ворог цього відверто не розуміє, а тому платить велику криваву ціну.
вчора, 19:15
Полтава
Мешканці другого за населенням міста Полтавщини скаржаться у соціальних мережах на дезінформацію. Влада ж закликала не панікувати.
вчора, 14:56
Полтава
Поліція спільно з природоохоронцями вилучила півтора кілометра браконьєрських сіток у Кременчуцькому районі. Злодіїв не вдалося затримати.
вчора, 08:29
Полтава
Невідомі особи без дозвільної документації здійснили геодезичні й вибухові роботи у ландшафтному парку «Гадяцький». Завдано збитків державі.
18 квітня, 19:14
Полтава
Він написав понад 60 антиукраїнських статей на замовлення московії
18 квітня, 17:11
Полтава
Чиновники та депутати нашого краю здебільшого лишаються осторонь війни. Для них ніби не існує нічого, крім глибини власної кишені з грошвою.
18 квітня, 12:27