•  

Сьогодні – День Перемоги! Саме сьогодні – 8 травня…

480
Сьогодні – День Перемоги! Саме сьогодні – 8 травня…

Саме сьогодні, 8 травня, в більшості європейських країн і в США відзначається День закінчення Другої світової війни в Європі. Адже 7 травня 1945 в німецькому місті Реймс бригадний генерал армії США Уолтер Беделл Сміт, начальник штабу Верховного головнокомандувача військами західних союзників у Європі Дуайт Ейзенхауер, а також генерал -майор Іван Суслопаров, глава радянської військової місії на Західному фронті, підписали з німецьким командуванням Акт про беззастережну капітуляцію Німеччини, яка вступала в силу 8 травня в 23 годині 1 хвилину за середньоєвропейським часом. 

 image

Представники союзників після підписання капітуляції в Реймсі. Зліва направо : генерал -майор Суслопаров , генерал Сміт , головнокомандувач арміями союзників Дуайт Ейзенхауер , маршал ВПС Великобританії Артур Теддер

8 травня, пізно ввечері, цей же документ за наполяганням Йосипа Сталіна був ратифікований всіма сторонами в передмісті Берліна, за участю радянського маршала Георгія Жукова - коли в Москві вже настало 9 травня. Цим і пояснюється різниця офіційних дат святкування однієї і тієї ж історичної події в країнах - переможницях у війні. Як кажуть, усе не як у людей! У СРСР і потім у Росії документ, підписаний 7 травня в Реймсі, прийнято називати " Попереднім протоколом про капітуляцію Німеччини". 

image

Начальник штабу Верховного командування вермахту Альфред Йодль підписує капітуляцію в РеймсіУ Великобританії та країнах Співдружності ця подія відзначається 7 травня, проте асоціюється воно все одно з 8 - м числом - коли величезна кількість людей зібралася в Лондоні на Трафальгарській площі і біля Букінгемського палацу , де король Георг VI і прем'єр -міністр Уїнстон Черчілль вітали британців.

Коментарі