•  

Сьогодні - День Прикордонника! Про кордони…

360
Сьогодні - День Прикордонника! Про кордони…

Сьогодні - День Прикордонника! Про кордони…

Це і моє свято. Святкується воно у дуже непрості часи.

Чи не щодня я чую, що кордони діряві, прикордонники зраджують, а через кордон проривається зброя та вороги. В цих твердженнях – лише частина правда.

Так, є напевно і зрадники. Вони були в Криму, я про них знаю. Напевно є нечесні люди на сході, можливо, і на заході кордону. Але більшість з них є патріотами, які сьогодні несуть службу у дуже непростих умовах.

Наприклад, у Свєрдловську Луганської області відділ прикордонної служби з 50 людей оточений 200 терористами, які організували кулеметні та снайперські гнізда в навколишніх будинках і можуть прострілювати всю територію відділу. Але не обстрілюють. Тому що прикордонники вже один раз показали, що стріляють краще. Тому що незважаючи на тиск, вони виходять на службу і позавчора спалили на кордоні три машини, які були напаковані зброєю та вибухівкою.

А як вам служба у пунктах пропуску Бірюково та Довжанський, які повністю оточені блок-постами терористів, але продовжують нести службу? Вчора там була критична ситуація, яку врятувало лише вчасне втручання додаткових засобів авіації.

«Закрити» кордони неможливо ні фізично, ні політично. Їх можна контролювати більш щільно, або менш щільно. Так от, сьогодні у цих районах де протяжність кордон складає близько 1000 км, практично немає ні Національної гвардії, ні наших військ, такий контроль повністю покладається на Державну прикордонну службу.

З святом, мої дорогі колеги. Героям Слава!

Віктор ЧУМАК.

Коментарі