•  

Село Опішня потрапило до рейтингу унікальних сіл України

5660
Село Опішня потрапило до рейтингу унікальних сіл України

Селище Опішня потрапило до ТОП-19 унікальних сіл України. 

Опішня - селище міського типу, старовинне козацьке містечко, розташоване на пагорбах понад річкою Ворсклою. «Найвище» поселення Полтавщини (208 м над рівнем моря). 

За писемними джерелами селище уперше згадується в 12 столітті. Це — головний осередок сучасного українського гончарства, яке розвивалося упродовж трьох останніх тисячоліть. Наприкінці 19 — на початку 20 століття в містечку працювали близько 1000 гончарів, продукція яких експортувалася майже на всі континенти світу.

У селищі розвивається необхідна для прийому гостей інфраструктура.

Туристичний комплекс «Старий хутір» розпочав свою роботу у червні 2010 року. До його складу входять 3 садиби, що збудовані в національних традиціях. Розрахований на 10 гостей, пропонує послуги з проживання, харчування та дозвілля.

Агросадиба «Лялина Світлиця» приймає гостей з 2010 року, розрахована на 4 осіб. Пропонує екскурсійні послуги, проживання та проведення майстер-класів з лялькарства та кулінарства.

У 2013–2014 роках громадською організацією «ВелоПолтава» разом з волонтерами у рамках проекту «Майндруймо Полтавщиною» розроблені та промарковані туристські веломаршрути загальною довжиною понад 50 км, що проходять через Опішню та сусідні села.

З 2013 року ГО «Туристичне СЕЛО Полтавщини» займається популяризацією культурних та гастрономічних традицій регіону. Улітку 2014 року організація провела гастрономічний фестиваль.

Екскурсійними об'єктами є структурні одиниці Національного музею-заповідника українського гончарства.

Часто любителям подорожувати не потрібно далеко їхати, щоб побачити прекрасне.

Рейтинг  з переліком інших сіл на сайті ridna.ua.

Коментарі