•  

Селяни на Полтавщині влаштували свій Майдан – промпідприємство труїть людей

3080
Селяни на Полтавщині влаштували свій Майдан – промпідприємство труїть людей

Головко приніс у жертву здоров’я сотень полтавських селян заради надприбутків свого заступника-гаманця.

В селі Лазорки Оржицького району Полатвської області справжній Майдан: майже все населення вийшло протестувати на вулиці – українська символіка, шини і сотні людей готових до рішучих дії.

вимагають негайної зупинки виробництва яке вбиває все живе навкруги

Селяни стурбовані роботою зернового елеватора агропромислової компанії «Кернел», де проводять протруювання зерна перед його посівом.

Люди вимагають негайного опломбування та зупинки підприємства, перекривши дорожній рух: більше десятка КамАЗів селяни просто не пускають на елеватор для завантаження.

За словами селян, за час роботи цього підприємства у них померли всі бджоли, зменшилася кількість горобців, а люди почали хворіти значно частіше.

Втомившись шукати справедливості при владі, люди влаштували власний Майдан проти підприємства. Вони повісили прапор, розбили намет перегородили проїжджу частину шинами і каністрами з пальним – не вистачає лише вирішальної іскри.

Керівники підприємства запевняють: у них все законно, а протруювання проводиться згідно з нормами, без порушень.

Поточна позиція обласної влади в конфлікті – вона немає права перевіряти приватні підприємства, чиновники відписались від скарг:

«Зараз діє мораторій на проведення перевірок приватних підприємств» - заявив, прибувши на сільський Майдан, заступник голови облради Володимир Микийчук.

Але представників виконавчої влади, в руках якої всі контролюючі важелі – санстанція тощо, майданівці-селяни так і не дочекались.

У власника елеватору – дуже багатої компанії «Кернел» є потужне лобі в обласній держадміністрації. Топ-менеджер компанії Роман Товстий обійняв таку ж високу посаду в ОДА – молодий зернотрейдер без жодного досвіду роботи в державному управлінні став одразу заступником губернатора.

Не дивно, що в адміністрації Валерія Головка дивляться крізь пальці на проблеми жителів села, яке безкарно буквально задушує людей небезпечним виробництвом.

Саме підприємство – найбільший переробник соняшника у світі, власник – мільярдер. Про молодого чоловіка – «десанта» компанії Романа Товстого відомо лише те, що у 2012 році він спробував пройти до Верховної Ради по списках «Удару», проте безрезультатно. Але тепер, схоже, в компанії досягли поставленої мети – отримали протекторат у владі іншим шляхом.

Село, що протестує, компанії тільки заважає. І було б краще якби воно зникло. Згідно робочої відомості елеватору зараз його обслуговують жителі інших районів, яких щодня звозять на роботу автобусами за багато кілометрів. Через те, що місцеві жителі на відсіч відмовляються труїти свій дім власними руками.

Елеватор знаходиться на околиці населеного пункту і майже межує з дворами жителів. Зараз там активно готуються до проведення посівної кампанії і проводять обробку насіння. В ОДА тим часом продовжують посилатись на постанову Кабміна, мовляв уже звернулися до уряду та все ще чекають дозволу на перевірку.

Семен Чорнехата

Коментарі