•  

Ще в одному районі селяни бунтують проти закриття лікарні

3190
Ще в одному районі селяни бунтують проти закриття лікарні

Облдержадміністрація намагається закрити Абазівську дільничну лікарню, яка протягом багатьох десятиліть лікує не лише місцевих жителів, але і пацієнтів з десятка сусідніх сіл.

Тиждень тому намагання чиновників Полтавської ОДА закрити аналогічну лікарню в селі Новаки привело буквально до повстання селян – яке >>> висвітлювалось <<< центральними телеканалами. Там чиновники відступили, принаймні на деякий час, але тепер взялися за інших.

Повноцінну Абазівську лікарню зі стаціонарними відділеннями, яка обслуговує більше десятка населених пунктів Полтавського району, чиновники хочуть замінити одним сімейним лікарем. Такою виходить мета оздоровчої реформи на Полтавщині.

Влада району абияк провела збори – без обговорення проводити таку «реформу» чиновники не мають права. За словами селян, влада зробила все щоби про захід дізналося якомога менше людей. Проте прийшло все село. І висловилось категорично проти.

В першу чергу Департамент охорони здоров’я Полтавської ОДА закрити збирається ліквідувати стаціонарне терапевтичне відділення.

«В разі закриття, більше трьох тисяч людей лишаються позбавленими медичної допомоги. Адже залишається лише кабінет сімейного лікаря» - пояснюють селяни реальні наслідки реформи, яку затіяли чиновники.

Села, що лишаються без свого стаціонару, обіцяли чиновники, будуть пускати в одну з найближчих лікарень, яка ще працює. Для цього, мовляв, там навіть планують додати 13 ліжок. Але поки це лише обіцянки.

Але навіть в такому випадку селяни питають – як літній хворій людині їхати з пересадками,та й пенсії не вистачить пенсії.

Але селяни переконані – справа не лише в економії бюджету на залишках їхнього здоров’я, але й в бізнес-інтересі. Лікарня, яку зібрались закрити чиновники, збудована руками самих селян у 1985 році. І була відома на весь Радянський Союз – тоді один з жителів села, пенсіонер, перерахував на будівництво 15 тисяч карбованців – що і подарувало жителям медзаклад.

Саме тому донині селяни власними силами і коштом підтримують двоповерхову будівлю в зразковому стані.

Зараз в сільській лікарні працюють два терапевти, дитячий лікар, стоматолог, штат середнього медперсоналу. Останнім часом штат скорочували, закрили лабораторію. А тепер вирішили позбавити людей останнього.

Після закриття лікарні приміщення «збиткового» медзакладу влада планує здати в аренду. На обурення людей – чиновники пригрозили: якщо селяни чинитимуть супротив відкриють хоспіс, і уточнили – розмістять людей з невиліковними хворобами поряд зі школою і дитсадком.

Селяни протестують, збирають підписи і вже направили депутатам Верховної Ради скаргу на дії начальника облоздорову Віктора Лисака.

Семен Чорнехата

Коментарі