•  

Шевченка можна тепер почитати і в центрі Полтави

360
Шевченка можна тепер почитати і в центрі Полтави

Полтавці, які після Великодних свят, сьогодні вперше побували в центрі міста були приємно вражені цікавою галереєю плакатів, розміщених на паркані довкола Корпусного парку. На них цитати з віршів Тараса Шевченка, причому всі вони надзвичайно актуально звучать і нині. Таку ідею полтавцям запропонувала художниця Юлія Петушинська. 

Вона не лише художниця, але й громадська активістка. У листопаді 2013 року була в числі перших полтавців, котрі поїхали до Києва підтримати Євромайдан. Своєї участі у ньому Юлія не афішувала, але вона сама й її плакати потрапили в об’єктиви багатьох фото- і телекамер. Після розгону й побиття студентів у ніч на 30 листопада душа художниці розривалася від емоцій. З них і народився плакат, який нині відомий, мабуть, не лише в Україні, — закривавлений український прапор. Він був символом боротьби на полтавському євромайдані, з таким же Юлія мала мужність вийти на Євромайдан у Києві й стати напроти шеренги силовиків, готових будь-якої миті вдатися до розгону протестувальників. Це фото обійшло Інтернет і запам’яталося багатьом.

На Євромайдан Юлія Петушинська їздила усі три останніх місяці. Намагалася бути там в ті моменти, коли підтримка була потрібна найбільше. Пережила багато важких моментів і найстрашніші дні 18—20 лютого.

І ось тепер художниця навертає земляків до творчості Шевченка…

image

image

Коментарі