•  

Що ховається в мішках Полтавської облпрокуратури?

7700
 Що ховається в мішках Полтавської облпрокуратури?

Полтавщина - край чудових прокурорів, чарівництва і загадок. Тут в темних мішках у Солохи сховалися троє кадрів, які, як зіницю ока, стережуть свою офіційну біографію, додаткові джерела збагачення і, звичайно ж, все нажите непосильною працею. Навіть «бісу» з його надздібностями не дістатися до цієї «секретної» інформації.

Трудиться тут облпрокурор Ян Стрелюк, якому з його численною родиною доводиться тулитися на 15 квадратах, його перший заступник Юрій Кравченко - власник старенького ВАЗу та кількох житлових квадратів, заступник Андрій Стойка, який змушений тягнути на собі всю непрацюючу сім'ю, а також заступник Анатолій Ковальчук - свіжа кров в облпрокуратурі. Але, незважаючи на те, що прокурори живуть дуже бідно, їх «Оксани» босоніж не ходять і мають, як мінімум, одну пару заморських «черевичків».

Облпрокурор Стрелюк: шило в мішку не сховаєш

У самому великому мішку Полтавської облпрокуратури ховається від пильного ока люстраторів і народу її шеф - Ян Стрелюк. Людина він заповзятлива і кмітлива і, незважаючи на всі перипетії в житті, примудрився вскочити в дуже навіть хлібний мішок.

Уродженець Харківщини, облпрокукурор Стрелюк почав прокурорську кар'єру в 1998 році. Працював слідчим у прокуратурі Києва, був заступником транспортного прокурора Київської області, начальником слідчого управління Київської області. Останні чотири роки очолював Фастівську і Васильківську міжрайонні прокуратури в Київській області. У липні 2014-го Стрелюк ще працював прокурором Києва, а вже у вересні потрапив в мішок до Солохи - в прокуратуру Полтавської області.

Пам'ятається, як з міжрегіональної Васильківської прокуратури він звільнився зі скандалом: написав рапорт після недружнього візиту бійців батальйону Олега Ляшка «Україна», які вирішили його на місці люструвати. «Ляшківці» звинувачували Стрелюка в підробці кримінальних справ, відсутності реакції на спецпідрозділи «Тигр» і «Барс» у Василькові під час Майдану, халатності у розслідуванні резонансних справ.

А ось голова громадської організації «Рідне місто» Василькова Анатолій Боровик заявив, що Стрелюка прибрали через те, що він весь був «білий» і «пухнастий» - перекривав наркопотоки, боровся з ігровим бізнесом в місті і з міліцією не ладив, яка все це покривала.

І поки одні Стрелюка звинувачують, а другий захищають, в самому величезному мішку, в який він так спритно застрибнув, поки ніхто ще не прагнув залізти і пошукати підтверджуючих фактів.

Що ж стосується матеріального добробуту, то Стрелюк в минулому році жив лише на одну зарплату в 163,5 тис. грн. А от дружина і син прокурора зовсім не працювали і сиділи на шиї у глави сімейства.

У облпрокурора немає своєї нерухомості, а ось його родині належить малосімейка або кімната в комуналці в 15,06 кв.м. Їздить Стрелюк на Honda Accord (б / у коштує близько 300 тис. Грн.), яка коштує дорожче квартири.

Ось так і живе бідна сім'я облпрокурора в тісному однокімнатному мішку зі своїми таємницями і секретами.

Як кіт у темному мішку - прокурор Юрій Кравченко

Ще один забрався у темний мішок облпрокуратури - перший зам Стрелюка Юрій Кравченко.

На жаль, сайт прокуратури про кар'єрне зростання Кравченко замовчує. Відомо лише, що він родом з Решетилівки Полтавської області, в органах прокуратури з 1999 року. Працював у Решетилівському, Миргородському та Котелевському районі, а також у Полтаві. У 2012-му Кравченко вдарився в приватну адвокатську практику, а після Майдану повернувся в прокуратуру. У мішок першого зама облпрокурора потрапив в березні 2014-го.

Варто відзначити, що саме Кравченко доручили займатися «гучними справами» про вбивства мера Кременчука Олега Бабая та місцевого судді Олександра Лободенко. І саме йому прийшла в голову ідея об'єднати дві справи в одну. Прокуратура кваліфікувала вбивство як замовлене і висунула кілька версій: професійна діяльність жертви, особиста неприязнь і спроба дестабілізувати ситуацію в місті та регіоні. У підсумку, у вбивстві мера звинуватили медійника - директора міської телекомпанії «Візит» Олександра Мельника.

Що ж до його минулорічних доходів, то Кравченко торік заробив лише 45 тис. грн., Займаючись підприємництвом. Прокурорська дружина, дочка і двоє синів збагатилися лише на 47 тис. Грн., З них заробітна плата - 15,5 тис.грн., А 31,5 грн. - інші види доходів.

Прокурору належить ¼ квартири в 66,8 кв.м., а решта ¾ належать його родині.

На роботу Кравченко їздить на ВАЗ-21099 2005 р.в. (б / у коштує близько 65 тис. грн.). Ось так по-прокурорськи бідно і живе перший заступник облпрокурора: хочете вірте, хочете - ні.

Годувальник великого сімейства - прокурор Андрій Стойка

Є в прокурорському мішку і ще один цікавий заступник - Андрій Стойка. Прокурор родом з міста Тячів Закарпатської області, в органах прокуратури працює з 2002 року. За час роботи обіймав різні посади. Зокрема, очолював прокуратури Чутівського, Лубенського районів Полтавщини та прокуратуру міста Полтави. У мішок облпрокурора Стойка вліз у 2013-му році і до цього дня в ньому ховається від всюдисущої люстрації.

До цього Стойка все ж встиг кілька разів прославитися. Ще при екс-облпрокурорі Андрія Миронова він, в спайці зі своїм шефом і колегою заступником Дмитром Тараном, заробляли на життя відкриттям кримінальних справ проти підприємців області. Мета маніпуляція, природно, - отримати відкат. Крім того, трійця збирала відомості про всіх правозахисників і підприємців, які були на Майдані, підробляли і порушували кримінальні справи відносно активістів, про що є, до речі, документальні свідчення.

Заробляв прокурор Стойка навіть на благодійності. Наприклад, у селищі Диканька прокурори примудрилися «намутити» собі грошей з благодійних перерахувань на ремонт церкви. Точно так же грошей заробили вони і на будівництві будівлі прокуратури в Полтаві і на ремонті прокуратури в Кременчуці.

Окремим видом доходів Стійки і його колег були і податкові справи. Наприклад, прокурорська компашка повирішувати проблеми свого посередника Ореста Сака, якого міліціонери з Києва затримали з мільйонами гривень в центрі Полтави.

Як поділилися з нами громадські працівники, заробляв Стойка і на «кришуванні» грального бізнесу в Полтаві.

Загалом, майстер на всі руки, Андрій Стойка, в свій мішок вже точно добра приховав. Однак, офіційний дохід прокурора зовсім того не показник.

Весь минулий рік Стойка жив лише на одну зарплату в 192 тис. грн., а от його дружина і двоє синів - безробітні. Однак, їм вдалося поповнити сімейний бюджет на 107,5 тис. грн., за рахунок 13 тис. грн. - матеріальної допомоги, 94,5 тис. грн. - доходу за продаж майна.

На Стойку записана квартира в 30,7 кв.м., а на його сім'ю земельну ділянку аж у 99,5 тис. кв.м. (!). На роботу прокурор їздить на Honda CR-V 2012 р.в. (б / у коштує близько 500 тис. грн.), а от його сім'я користується Nissan QASHQAI 2013 р.в. (б / у коштує близько 420 тис. грн.).

Свіжа кров - прокурор Анатолій Ковальчук

Є у прокурора Стрелюка ще один заступник, так би мовити, свіжа кров - Анатолій Ковальчук. Відомо, що до свого стрибка в полтавський обласний мішок, Ковальчук був і. о. прокурора Кременчука, а раніше очолював прокуратуру Кременчуцького району.

Свою прокурорську діяльність він розпочав у 1997 році. На жаль, у «Прокурорської правди» поки що немає декларації нового заступника за 2013 рік, однак ми обов'язково до неї ще повернемося.

Життя прокурорів Полтавщини - повна таємниць, які не поспішає розкривати навіть офіційний сайт облпрокуратури. Не розкаже нам відомство і про те, що ж реально приховали за роки прокурорствова в свої мішки її співробітники, тому, видно лише їх біднота.

У зв'язку з вище викладеним, у «Прокурорської правди» є кілька питань:

- Чи дійсно сім'я прокурора Стрелюка тулиться на 15 кв.м.?

- Якою такою підприємницькою діяльністю в 2013-му році займався прокурор Кравченко, і як йому вдається з настільки невеликими доходами містити численну родину?

- Звідки у малоприбуткових сім'ї прокурора Стойки земельна ділянку аж у 99,5 тис. кв.м. та два автомобілі сумарною вартістю майже у мільйон гривень?

- Чи не бояться полтавські прокурори, що скоро народ зверне увагу на їх «темні справи» і хто-небудь зав'яже прокурорські мішки і виштовхне в «Люстраційну» річку?

Посилання на джерело: http://prokurorska-pravda.today/

Коментарі