•  

Що заважає Полтавській ОДА злізти з голки mail.ru?

2090
Що заважає Полтавській ОДА злізти з голки mail.ru?

Ще в липні 2014-року ІЦ “Майдан Моніторинг” проводив практичний семінар з інформаційної безпеки для працівників апарату Полтавської ОДА та облради.Через шість місяців, в січні 2015-року ми вирішили відмоніторити стан справ в Полтавській ОДА та райдержадміністраціях Полтавської області в сенсі використання російських поштових серверів для службових поштових скриньок. На жаль, виявилось, що на сайтах багатьох районних державних адміністрацій Полтавської області досі в якості контактних вказуються адреси в зоні .ru, а саме:

1. Відділ містобудування, архітектури та ЖКГ Диканьської РДА bestarks@mail.ru

2. Служба у справах дітей Диканьської РДА dikdit@mail.ru

3. Відділ освіти, молоді та спорту Великобагачанської РДА bag-osvita@inbox.ru

4. Фінуправління Кобеляцької РДА kobelyaky@mail.ru

5. Сектор економічного розвитку і торгівлі Кобеляцької РДА ekonomika_2010@mail.ru

6. Відділ містобудування, архітектури, ЖКГ та будівництва Котелевської РДА kotelev_arhitectura@mail.ru

7. Відділ культури і туризму Котелевської РДА kotelva_kultura@mail.ru

8. Відділ будівництва, архітектури та ЖКГ Лубенської РДА arhitektor_75@mail.ru

Тому ми невідкладно звернулись до новопризначеного голови Полтавської ОДА Валерія Анатолійовича Головка з проханням провести відповідну роботу й виправити ганебну ситуацію.

Нещодавно отримали відповідь за підписом керівника апарату Полтавської ОДА Білоконя М. І. і зраділи, що райдержадміністрації Полтавської області нарешті злізли з голки mail.ru. Проте, ми звикли не лише довіряти, а й перевіряти, тобто моніторити. З’ясувалось, що робота була проведена, але не доведена до кінця. Адже Відділ містобудування, архітектури та ЖКГ, Служба у справах дітей Диканської РДА, Відділ освіти, молоді та спорту Великобагачанської РДА так і не змінили адреси своїх електронних скриньок (наводимо скріншоти відповідних сайтів).

Проте це ще ягідки. Квіточки виявив моніторинг сторінки Відділу будівництва, архітектури, та житлово-комунального господарства Лубенської РДА. Лубенські чиновники не знайшли нічого кращого, як змінити адресу електронної пошти з домену mail.ru на домен yandex.ua, котрий, як відомо, належить російській компанії “Яндекс”.

Результат моніторингу призводить до декількох неприємних висновків:

1. У вказаних вище райдержадміністраціях досі не виконане доручення Прем’єр-міністра України №3898/1/15 від 06.02.2015 про неприпустимість використання в службовій діяльності поштових скриньок та публічних сервісів розташованих в доменній зоні .RU.

2. Керівник апарату Полтавської ОДА М. І. Білокінь підписує лист-відповідь не перевіривши чи відповідає його зміст дійсності.

3. Якщо дев’ять місяців чиновницький апарат Полтавської ОДА та райдержадміністрацій Полтавської області не спроможний навести лад в такій дріб’язковій справі, як перехід на українські поштові сервіси, то як можна сподіватись на впровадження якихось реальних реформ цими людьми?

Коли спілкуєшся з більшістю чиновників, то відразу чуєш скільки усіляких невідкладних паперових справ їм заважає впроваджувати зміни. Але кожен з нас знає, що насправді заважає поганому танцюристу.

Координатор ІЦ "Майдан Моніторинг" в Полтавській області

Ігор Кіянчук

Коментарі