•  

Щури затероризували місто на Полтавщині

550
Щури затероризували місто на Полтавщині

Пацюки аномально розплодилися на місцевому сміттєзвалищі і гуляють вулицями міста як у себе вдома.

Пацюки поки роблять вилазки лише вночі – активізуються коли бачать, що меншає людей, але вже відчувають себе господарями вулиць містечка Кобеляки.

Одна із жительок міста Кобеляки розповіла: «Недавно ми разом із чоловіком вивозили домашній непотріб на вулицю Червоноармійську. І були шоковані та злякані величезною кількістю пацюків, які там розплодилися. Це ж небезпечно. Вони ж хвороби різні розносять».

Представники місцевої влади погоджуються що звалище створює для кобелячан багато проблем. Депутат міськради Роман Матюхов мешкає поблизу звалища. Він, у свою чергу, стверджує, що про щурів не зна – «уперше почув. У всякому випадку, в людські оселі вони поки що не лізуть».

Чума, сказ, енцефалітні інфекції, лептоспіроз, токсопарез, стрептобацилез, лямбліоз — все це до міста несуть із собою гризуни.

Секретар міськради Сергій Галушко, обіцяє, що вивчить ситуацію. «Так, дератизацію звалища проводити потрібно. Але для цього необхідні фахівці і методики. Я сам за освітою санітарний лікар, але зізнаюся, що не знаю, як боротися зі щурами на звалищах» - каже можновладець.

Головний державний санітарний лікар району Валентина Семиног, зізнається, що проблема в Кобеляках зі щурами справді серйозна. Служба думає, як її вирішувати: «нажаль, нині силами району ми її не вирішимо. Раніше у санепідслужбі був великий спеціалізований відділ, який займався боротьбою із гризунами. Його вже немає. Це — раз. По-друге, борючись із гризунами, ми використовували методики роботи в закритих приміщеннях: фермах, ангарах, складах. А тут — відкрите звалище» розповідає голова санстанції. Наразі місцеві спеціалісти консультуються з обласними інстанціям.

Коментарі