•  

Символ Євробачення 2017 в Україні запропонували Міністру культури Ніщуку

880
Символ Євробачення 2017 в Україні запропонували Міністру культури Ніщуку

Решетилівську вишивку запропонували обрати етносимволом Євробачення 2017 року в Києві.

Таку ідею обговорили представники мистецьких кіл Полтавщини. На основі цієї ініціативи, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький надіслав листа Міністрові культури України Євгену Ніщуку. Під листом підписалися 300 представників мистецького цеху.

— На нашу думку саме Решетилівська вишивка — як найпопулярніший елемент національних традицій, є тим етнічним кодом українського народу, який заслуговує на особливе місце у європейському і світовому культурному просторі. Елементи українських традицій сьогодні підкорюють подіуми Канади, Німеччини, Італії і Парижу. Це вже світовий етнокультурний бренд. Тому я сподіваюсь на позитивну відповідь на мою ініціативу, та ще й підтриману поважними представниками мистецьких кіл,— повідомив майстер народної творчості Петро Шевчук.

Також під листом до міністра культури Євгена Нищука поставили свої підписи такі, зокрема, Народний артист України, художній керівник та диригент Полтавського симфонічного оркестру Віталій Скакун, Народна артистка Наталія Хоменко, заслужені майстри народної творчості України Ніна Іпатій, Надія Вакуленко.

Нагадаємо, що Пісенний конкурс Євробачення 2017 буде шістдесят другим щорічним конкурсом. Він проходитиме в Києві, після перемоги цього року Джамали на конкурсі Євробачення 2016 року в Стокгольмі з піснею «1944». «Євробачення» проходитиме в Україні вдруге після 2005 року.

Коментарі