•  

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 1 грудня

550
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 1 грудня

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 1 грудня за оперативними даними групи «Інформаційний опір».

За минулу добу російсько-терористичні війська здійснили близько 40 обстрілів. Зокрема, на напрямках:

- Луганське - 17 обстрілів;

- Донецьке - 15;

- Дебальцевське - 5;

- Маріупольське - 3;

- Н.п.Гранітное - 1.

У районі н.п.Авдеевка і Дослідне українська артилерія завдала ряд превентивних ударів по рубежах зосередження російсько-терористичних військ, що готувалися до атаки. Під удари потрапили терористичні групи «ДНР» і тільки що прибулі в якості «поповнення» підрозділи російських військовослужбовців. Трупи і поранених було евакуйовано противником в центр Донецька через Куйбишевський район міста.

У Донецьк прибуло близько 60 російських «козаків» з півдня Луганської області. «Козаки» заявили, що готові брати участь в «підтримці порядку» в місті, проте відмовляються йти «на передову». У зв'язку з цим виник конфлікт між «козаками» і керівництвом «ДНР».

Прибула в район н.п.Горловка кілька днів тому тактична група російсько-терористичних військ вступила в вогневої контакт з українськими військами в районі Вуглегірська. Після того, як противником був відкритий мінометний вогонь, артилерія українських військ завдала удару у відповідь. Тактична група противника припинила обстріли і відійшла вглиб своїх позицій.

З позицій на північний схід від Макіївки противник завдав удару з РСЗВ по східних окраїнах Горлівки, яка контролюється російсько-терористичними військами. За нашими даними, мова йде не про збройну провокацію, а про помилки артилеристів бойовиків, що мають вкрай низький рівень підготовки.

У н.п.Макеевка стався підрив автотранспорту постачання бойовиків «ДНР». За попередніми даними, підрив стався в результаті наїзду на СВУ (саморобний вибуховий пристрій). Серед бойовиків є жертви.

У район Стаханова прибув спецпідрозділ «Вимпел» ФСБ РФ, раніше діючий на півдні Луганської області. Група розділена на кілька бойових загонів, кожен з яких здатний діяти автономно. Під час подій в Антрациті та Красному Лучі (бойові зіткнення з «козаками») кілька бійців «Вимпел» були поранені, проте не евакуйовані в РФ, а перевезені в Стаханов.

Відзначається інтерес начальника «головного управління розвідки« ДНР »Петровського С.М. до майна машинобудівного заводу ВАТ «Точмаш» в Донецьку. Керівництво підприємства попереджено про підготовлюваний «закриття» заводу та підготовці до вивезення обладнання.

Коментарі