•  

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 11 грудня

110
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 11 грудня

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 11 грудня за оперативними даними групи «Інформаційний Опір».

Не дивлячись на продовження «дня тиші», в зоні бойових дій на Донбасі російсько-терористичні війська продовжують відкривати вогонь, у тому числі проводячи тривалі обстріли.

Так, упродовж останньої доби в районі н.п.Марьінка обстріли з боку супротивника тривали кілька годин (обстріли велися зі стрілецької зброї і зенітних установок ЗУ-23-2). Південніше н.п.Авдеевка стрілянина з боку супротивника тривала близько 1 години (обстріл вівся із стрілецької зброї і мінометів). Менш тривалі обстріли зафіксовані і на інших ділянках по лінії протистояння на Донбасі.

В районі Донецького аеропорту по групі 7-го загону спеціального призначення "Росич" Внутрішніх військ МВС РФ, що здійснювали переміщення, мінометний взвод місцевих бойовиків відкрив вогонь, прийнявши російських військовослужбовців за український спецназ. Серед російських спецназівців є жертви, за попередніми даними, знищений командир групи.

У районі н.п.Нікішіно зафіксовано відхід підрозділів російсько-терористичних військ від лінії зіткнення з українськими військами. В даному районі метою тривалих бойових дій з боку супротивника було знищено опорний пункт українських військ і «видавлювання» наших підрозділів з даного району. За словами представників командування т.зв. «Козачих» формувань, українськими військами в даному районі оборона організована досить ефективно, що не дозволяє виконати поставлене перед бойовиками задачу.

На блокпостах терористів в районі н.п.Брянка бойовики з так званих «козацьких формувань» під загрозою застосування зброї проводять «мобілізацію» громадян чоловічої статі, зупиняючи проїжджаючий приватний автотранспорт.

Бойовики продовжують спроби організувати ремонт підбитої і пошкодженої в районі Ясинуватої військової техніки. Користуючись «днем тиші», терористи за допомогою тягачів намагалися евакуювати підбиту техніку (близько десятка одиниць). Вдалося евакуювати 2 танка і 2 БМП. Виникають проблеми з ремонтом і відновленням техніки зважаючи на брак кваліфікованих фахівців. Бойовиками обговорюється ідея «переманювати» з ремонтної бази в Артемівську українських військових фахівців. Яким чином це планується здійснювати - невідомо.

На українських блокпостах почав посилюватися режим контролю за переміщенням громадян і транспортних засобів. Раніше групою ІС фіксувалися множинні випадки виїзду на територію, контрольовану українськими військами, бойовиків (включаючи командирів підрозділів) під виглядом мирних жителів.

У н.п.Ясіноватая зайшов черговий конвой постачання терористів (порядку 10 вантажних автомобілів, що доставили в основному боєприпаси). Через н.п.Шахтёрск в бік держкордону з Росією пройшли порожні вантажівки (до 15 одиниць) з супроводом з російських військовослужбовців.

Коментарі