•  

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 12 березня

110
 Ситуація в зоні АТО станом на ранок 12 березня


Ситуація в зоні АТО станом на ранок 12 березня за оперативними даними групи «Інформаційний Опір».

За минулу добу російсько-терористичні війська зробили спроби наступальних дій на Артемівському напрямку, обстріли проводилися по позиціях українських військ в районі н.п.Счастье, Донецьк, на ділянці Мар'янівка та Красногровка, в смузі Авдіївка - Піски.

На приморському напрямку противник підтягує до переднього краю поповнення живої сили і військової техніки. Зокрема, зосереджена на північ Новоазовська тактична група російсько-терористичних військ отримала поповнення у вигляді 4 танків, 3 БТР-80, 1 БТР-82А, 2 БМП-2 і 4 армійських вантажівок з живою силою.

Відразу в декількох районах Донецька наголошується прихована перекидання артилерійських систем ближче до переднього краю методом «перекату» (невеликими партіями або окремими одиницями). Артилерія і міномети при цьому ретельно маскуються на позиціях, допуск в райони позицій для місцевого населення заборонений.

Фіксується посилена бойова підготовка частин і підрозділів російсько-терористичних військ, що проводиться в основному на 4-х обладнаних «навчальних центрах» на території Донецької та Луганської областей, контрольованої терористами. Команди інструкторів укомплектовані в основному російськими громадянами, - як кадровими офіцерами, так і найманцями, що мають значний досвід служби у ЗС РФ і участі в бойових діях.

На сьогодні під єдиним централізованим командуванням у складі «ДНР» і «ЛНР» фактично розгорнуті 2 армійські корпуси російсько-терористичних військ (порядку 30-33 тисяч чол). З них лише 15-20% мають українське громадянство, інша частина - російські найманці.

При цьому керівництво терористичних організацій продовжує проводити «мобілізаційні заходи». На підприємствах і шахтах на окупованій території масово складаються так звані мобілізаційні списки працівників, під приводом підготовки до «наступу українських військ».

Після серії конфліктів і серйозних втрат в особовому складі в результаті «зачисток», ватажки залишків формувань т.зв. «Козаків» на окупованій території Луганської області погодилися на умови керівництва «ЛНР» щодо підпорядкування керівництву цієї терористичної організації. Прийнято рішення про входження «козачих» формувань до складу «збройних сил ЛНР» на правах окремого «роди військ».

Олександр Сергєєв

Коментарі