•  

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 12 грудня

110
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 12 грудня

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 12 грудня за оперативними даними групи «Інформаційний Опір».

Триває процес централізації та систематизації формувань бойовиків в рамках створення т.зв. «Армії Новоросії». На даний момент прийнято рішення про формування 7-ми загальновійськових (піхотних) бригад, 1-й артилерійській і 1-ї танкової бригади, ряду окремих батальйонів.

Реалізація цих амбітних планів наштовхується на гостру нестачу особового складу, що посилює зростаюче число дезертирів, небажання командирів місцевих бандформувань підпорядковуватися єдиному військовому командуванню і значний обсяг проблем, що виникли і пов'язаних з централізованими поставками з РФ бойової техніки і озброєння для оснащення «армії Новоросії» на постійній основі. Крім того, наявність вже наявного озброєння вимагає створення і розгортання відповідної експлуатаційно-ремонтної бази. Зараз ця проблема вирішується шляхом фрагментарного використання машинобудівних і ремонтних потужностей регіону. Однак при створенні «регулярної армії» необхідні спеціалізовані потужності і наявність значної кількості підготовлених фахівців (на сьогоднішній день їх роль виконують представники ЗС РФ, які прагнуть «передати повноваження» місцевим бойовикам). У «ЛНР» і «ДНР» на даний момент не бачать шляхів вирішення цих проблем.

У північних районах Донецька зафіксована тактична група російсько-терористичних військ, яка раніше брала участь в боях в районі Донецького аеропорту і Авдіївки. Група має в наявності до 20 одиниць бронетехніки і до 30 одиниць стовбурних артилерійських систем, відзначається наявність також значної кількості мінометів. Після понесених втрат у боях за Донецький аеропорт група проходить доукомплектування, в основному за рахунок російських найманців і військовослужбовців-контрактників ЗС РФ.

В Авдіївці, в результаті вогневих ударів і обстрілів з боку російсько-терористичних військ, спостерігаються значні руйнування будівель в межах міста, включаючи житловий сектор і промислові підприємства. Місцеве населення впевнене, що удари наносяться українськими військами. У той час як об'єктивні дані результатів стрільби (включаючи напрямок траєкторії падіння снарядів) свідчать, що удари завдавалися артилерією російсько-терористичних військ.

У район н.п.Горловка «на посилення» прибули додаткові формування бойовиків. В основному зафіксовані підрозділи так званої бригади «Оплот», загальною чисельністю до 2-х посилених рот. Бойовики озброєні легким і важким піхотним озброєнням, включаючи міномети і гранатомети. Також в даний район прибуло до 6 од. бронетехніки, що пройшла ремонтні роботи після участі в боєзіткнення під Вуглегорському. Відзначається концентрація підрозділів російсько-терористичних військ в районі Вуглегірська і Червоного Партизана.

На одній з останніх нарад з командним складом створеної «Горлівської бригади» керівництвом терористів було поставлено завдання про відновлення повного контролю над трасою Горлівка - Донецьк (на даний момент її значна частина контролюється українськими військовими).

Зафіксовано появу танків (до 5 од.) Російсько-терористичних військ і вихід їх на вогневі позиції в районі Бахмутськой траси. Одночасно кілька артилерійських батарей супротивника, оснащених 122-мм САУ 2С1 «Гвоздика», здійснювали в цьому районі маневр по зміні вогневих позицій. На даній ділянці зафіксовано окремі випадки відкриття противником артилерійського вогню.

Коментарі