•  

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 13 лютого

440
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 13 лютого

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 13 лютого за оперативними даними групи «Інформаційний Опір».

На тлі переговорів у Мінську формування російсько-терористичних військ на Донбасі не припиняли спроб вести наступальні дії в районі Дебальцево. Відзначається, що різко зросла кількість регулярних російських військ в даному районі (зведені в тактичні групи з різних військових частин ЗС РФ). Українська артилерія неодноразово завдавала вогневі удари по бойових порядках терористів. Однак противник, не дивлячись на значні втрати в районі н.п.Логвіново і Нижнє Лозововое протягом останньої доби (в цілому - 8 одиниць бронетехніки і до 10 одиниць автомобільного транспорту), продовжує атакувати.

Формування місцевих бойовиків «ЛНР», відведені на «доукомплектування» вглиб контрольованої терористами території з району Дебальцеве, категорично відмовляються воювати далі разом з російськими регулярними військами (останні використовують місцевих терористів на найбільш небезпечних ділянках).

У районі Бахмутськой траси триває активна контрбатарейна боротьба. Також в даному районі противник намагається підтягувати свої мінометні розрахунки практично впритул до позицій українських військ, в розрахунку, що українська артилерія не відкриватиме вогонь через можливість ураження позицій своїх військ. Однак це дає можливість українським підрозділам в окремих випадках боротися з мінометниками противника навіть стрілецьким озброєнням.

Складною залишається ситуація і в районі Маріуполя. Після відбиття контратаки російсько-терористичних військ в районі н.п.Саханка, підрозділи Національної гвардії України і ВСУ продовжили наступальні бої на Новоазовському напрямку. Противник перекинув на дану ділянку бронегрупи (4 танки і 4 ББМ) і завдає масованих вогневі удари по передових українським підрозділам. У районі Саханка українським підрозділам протистоять підрозділи противника, укомплектовані російськими кадровими військовослужбовцями. У районі південніше Тельманове противник продовжує накопичувати в екстреному порядку підрозділи, перекидали з боку Старобешеве і Амвросіївки (на даний момент - до 500 чол. Особового складу, 15 ББМ, 3 танки, перекидання сил і засобів триває). У районі Новоазовська відзначається своєрідна ротація: частково підрозділи армії РФ з даного населеного пункту виводяться в Ростовську область (РФ), замість них з території Росії заходять підрозділи російських найманців (відзначається низький рівень оснащення та екіпіровки даних формувань).

Дислокується в Донецьку підрозділ т.зв. «Козаків» вступило в черговий конфлікт з місцевим «командуванням гарнізону» і пообіцяло «знищувати пости ДНР» за «неповажне ставлення до бойового братерства».

На Докучаєвському напрямку в районі н.п.Гранітное і Новогригорівка противник після рейду української бронегрупи на свій лівий фланг відкрив безладний мінометний вогонь по передньому краю українських військ. Після нанесення двох відповідних вогневих ударів української артилерією міномети противника припинили вогонь. Проте бойовики продовжують завдавати ударів по позиціях українських військ в даному районі з району Докучаєвська і Оленівки з САУ і РСЗВ «Град» (відзначається робота двох вогневих підрозділів - 12 САУ і 4 установки РСЗВ).

Т.зв. «Окружний отаман» Красного Луча хтось Сергій Косогор на пропозиції «центрального військового командування ЛНР» убути на фронт в район Дебальцеве зі своїм «козацьким» формуванням відповів категоричною відмовою в грубо-нецензурній формі. Мотивуючи свою відмову необхідністю «зберігати порядок в прифронтовому місті».

Коментарі