•  

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 13 січня

110
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 13 січня

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 13 січня за оперативними даними групи «Інформаційний опір».

Протягом останніх трьох діб ситуація в зоні конфлікту на Донбасі серйозно ускладнилася. Російсько-терористичні війська використовують т.зв. «Перемир'я» для проведення організаційних заходів з метою підвищення боєздатності своїх формувань, проводяться заходи по відновленню техніки і озброєння, а також по доукомплектуванню підрозділів особовим складом. Триває нарощення інтенсивності обстрілу позицій українських військ. Противник продовжує активну інформаційну кампанією за звинуваченням української сторони в «зриві перемир'я».

На Донецькому напрямку, в районі Маріуполя, у Луганській області відмічається перекидання противником на передній край раніше відведених вглиб позицій військової техніки та озброєнь.

У Донецькій області відновили проведення масованих обстрілів зведені артилерійські групи російсько-терористичних військ (122-мм гаубиці Д-30, 120-мм міномети, РСЗВ) в районі н.п.Авдеевка, Донецьк (західна і північно-західна частина), Горлівка (район Курганка).

У районі н.п.Горловка і Ясинувата українська артилерія придушила кілька вогневих точок противника. В результаті успішного ведення контрбатарейного вогню знищена батарея ствольної артилерії російсько-терористичних військ.

Не дивлячись на заяви керівництва «ДНР» про те, що терористи «не допустять ротації українських військ в аеропорту в Донецьку» без контролю зі свого боку, українські війська здійснюють підвезення боєприпасів, продовольства, вивезення поранених і ротацію особового складу на позиціях в Донецькому аеропорту. Відпрацьовано кілька шляхів підвезення і постачання на даному об'єкті, перекрити які терористи не в змозі.

У районі н.п.Снежное (Донецька обл.) Зафіксовано появу нових підрозділів ЗС РФ, які взяли під контроль місцеву транспортну інфраструктуру і організували службу на блокпостах в даному районі. Найближчим часом очікується перекидання в даний район великого формування з Росії.

Підрозділ «армії Новоросії» в районі Докучаєвська (Донецька обл.), яке стало «знаменитим» завдяки звичці вести неприцільний хаотичний артвогонь, протягом останньої доби спробувало два рази поспіль атакувати позиції українських військ. Зустрінуті відповідним артилерійсько-мінометним вогнем українських військ, даний підрозділ з втратами було змушене відійти на вихідний рубіж. В результаті провалу атак бойовики звинуватили свого командира в тому, що він здійснював командування в стані алкогольного сп'яніння.

У Луганській області російсько-терористичні війська активно намагаються витіснити українські підрозділи за Сіверський Донець. У районі блокпостів №29 і 31 противник активно застосовує артилерію (як ствольну, так і реактивну).

В результаті вогневого контакту в районі н.п.Счастье, бойовою охороною одного з українських підрозділів був розгромлений висувався на передові позиції авангард зведеної тактичної групи ЗС РФ.

У районі н.п.Кримское відзначається активне ведення сторонами артилерійської контрбатарейної боротьби. Противник втратив в результаті вогневих ударів української артилерії як мінімум 1 танк, 2 БТР-80 і 1 БМП-2.

У районі н.п.Станіца Луганська після обстрілу позицій українських військ українська артилерія завдала удару у відповідь. Фактично знищений блокпост бойовиків.

У районі н.п.Краснодон силами підрозділів «ЛНР» і російського спецназу успішно завершена операція з «демілітаризації» бандформування «Одеса», керівництво якого раніше категорично відкинув вимогу підкорятися єдиному командуванню російсько-терористичних військ. В ході операції з роззброєння бойовиків «Одеси» використовувалася бронетехніка, а також снайперські групи.

У н.п.Ровенькі місцеві жителі обурені прийомом на роботу в місцеві «правоохоронні органи» відомих у місті кримінальників-рецидивістів. Деякі з даних «правоохоронців», що розгулюють по вулицях зі зброєю, мають по 3-4 тюремних терміну.

Конфлікт між т.зв. «Козаками», формування яких діють у смузі Первомайськ-Стаханов, і керівництвом «ЛНР» наближається до вирішення. В якості компромісу керівництво ЛНР запропонувало «легалізувати» дані бандформування шляхом зарахування їх до лав «народної міліції ЛНР».

Зафіксовано прибуття до Луганська підрозділи ЗС РФ (близько 300 чол.). Російські військовослужбовці одягнені в зимовий камуфляж без розпізнавальних знаків, добре озброєні і оснащені. Місцем дислокації підрозділу визначено гуртожиток Луганського національного аграрного університету.

Коментарі