•  

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 14 січня

110
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 14 січня

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 14 січня за оперативними даними групи «Інформаційний Опір».

У зоні конфлікту на Донбасі російсько-терористичні війська продовжують нарощувати активність. Зросла кількість обстрілів і спроб штурму позицій українських військ. Найбільш складна ситуація відзначається в районі аеропорту в Донецьку, н.п. Авдіївка, Горлівка, Дебальцеве, в смузі Миколаївка-Гранітне, на приморському напрямку, в районі н.п.Станіца Луганська.

В ході бою в районі аеропорту в Донецьку одна з штурмових груп російсько-терористичних військ потрапила під фланговий кинджальний вогонь підрозділів українських військ, зазнавши втрат. Українськими військовими захоплені в полон два співробітники МВС Чечні («кадировци»).

У районі Спартака українська артилерія завдала удару по артилерійським позиціям російсько-терористичних військ, звідки противником раніше наносилися удари по позиціях в районі Донецького аеропорту і Авдіївки. Придушення артилерійських засобів противника відбулося практично миттєво, після чого українська артилерія перейшла до придушення вогневих точок і вогневих засобів на передньому краї. Танковий підрозділ російсько-терористичних військ, яка брала участь у штурмі аеропорту протягом вчорашнього дня, встигло відступити.

У районі Головки дві зведені артилерійські групи російсько-терористичних військ (ствольна артилерія, міномети, РСЗВ) наносять удари по позиціях українських військ. Після нанесення ударів артилерія противника відразу змінює позиції.

Нанесення артилерійського удару в районі Волновахи (н.п.Бугас), що викликав загибель мирних жителів в результаті попадання в рейсовий автобус, було здійснено зведеними АРТГРУПАМИ бойовиків, доданої тактичній групі російсько-терористичних військ, що діє в районі Докучаєвська. Як повідомляла група ІС, раніше дане формування відрізнялося безсистемністю нанесення артилерійських ударів і проведенням непідготовлених, самогубних атак на позиції українських військ.

По дузі від Авдіївки до Ясноватой бойовики проводять комплекс заходів щодо зміцнення інженерних загороджень і будівництві нових укріплень. Створюється вузлова система оборони з перспективою перетворення її на цій ділянці і далі до Горлівки і до Куйбишевського р-ну Донецька в ешелоновану. На північ і північний схід від Донецька по Горлівської трасі йде перекидання цивільної будівельної техніки.

У районі н.п.Гнутово поблизу Маріуполя йшов багатогодинний піхотний бій із застосуванням мінометів і ствольної артилерії. Кілька підрозділів терористів робили численні, але безрезультатні штурми передових позицій українських військ.

У районі н.п.Степное артилерійська група противника протягом останньої доби наносила удари по передових позиціях українських військ. У цьому ж районі у напрямку до Донецька в результаті відповідних ударів українських військ відбувся «розвал фронту» російсько-терористичних військ, бойовики в районі Оленівки залишили займані позиції і відступили.

Коментарі