•  

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 15 грудня

220
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 15 грудня

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 15 грудня за оперативними даними групи "Інформаційний Опір".

Триваючий «режим тиші» на Донбасі супроводжується обстрілами з боку російсько-терористичних військ, а також заходами щодо підвищення їх боєготовності та забезпечення матеріально-технічними засобами, необхідними для продовження бойових дій.

У соціальних мережах і в інформаційному полі наголошується потужна дезінформаційна кампанія щодо маскування процесу накопичення ресурсів і підготовки російсько-терористичних військ до подальшого ведення бойових дій. Поширюються відомості про те, що «артилерію відводять», «кількість ополченців зменшується» і т.д. У реальності, фіксується зворотний процес.

Зокрема, впродовж останніх днів на території, підконтрольній «ДНР», керівництво терористів вирішувало проблему забезпечення бойовиків зимовим обмундируванням за рахунок ресурсів, які прибули з Росії з «гуманітарним конвоєм» (найбільш важке становище з готовністю до зими склалося в підрозділах терористів, які воюють на південь від Донецька - район Докучаєвська, Оленівки, Тельманове). Також йде накопичення та інших матеріально-технічних ресурсів - палива, боєприпасів, запчастин до бойової техніки. Протягом минулих вихідних (13-14.12.2014) зафіксовано прибуття з РФ як мінімум 2 колон з топливозаправщиками (всього до 40 машин).

Суттєво підсилені передові позиції російсько-терористичних військ у західному секторі. Обладнані і ретельно замасковані нові блок-пости і приховані позиції для артилерії і бронетехніки. На флангові позиції у Дебальцевського плацдарму підтягується підкріплення з виведених з Єнакієвого та Макіївки підрозділів бойовиків. З боку Алчевська в район Вергулёвкі підтягнулися свіжі сили (до 2 ротних тактичних груп) військовослужбовців армії РФ (зафіксовані в основному солдати-контрактники з частин і з'єднань Південного військового округу РФ).

В Антрациті зафіксовано створення складу артилерійських боєприпасів і запасних частин для засобів реактивної артилерії на території одного з промислових підприємств міста. Матеріально-технічні ресурси прибувають з території РФ. У місті терористи посилено шукають «фахівців з колісною техніці армійського зразка».

Протягом минулих вихідних в районі н.п. Григорівка (Тельманівський район) висунута вперед частина зведена ротний тактична група однією з мотострілкових бригад РФ, посилена двома артбатареямі, вела багатогодинний вогонь по українських передових позицій. Також тривалі обстріли велися по позиціях українських військ в районі північніше н.п.Весёлая Гора (вогонь вівся з позицій бойовиків на схід Луганська).

На вихідних через Успенку-Лисиче -Амвросіевку -Кутейніково пройшли прибулі з РФ артдивізіон і мотострілецька рота на БТР у супроводі автомобіля з позначеннями «ОБСЄ».

У Красному Лучі йде формування нового «батальйону» бойовиків. У складі створюваного підрозділу зафіксовано всього декілька представників місцевого населення, основна частина бойовиків - російські найманці, які прибули з РФ з «гуманітарним конвоєм» №9. Велика частина найманців - представники люмпенізованих верств населення.

Зафіксовано підтягування бронетехніки до н.п.Счастье - з ремонту на позиції переганяли 3 танки терористів.

«Командування ДНР» стурбоване випадками «масового мародерства» з боку «ополченців». Даного питання було присвячено закриту нараду, проведене керівництвом «ДНР». У ході наради було заявлено, що кількість затриманих і спійманих «на гарячому» бойовиків-мародерів за останній тиждень перевищила 100 осіб.

Коментарі