•  

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 15 січня

110
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 15 січня

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 15 січня за оперативними даними групи «Інформаційний Опір».

У зоні конфлікту на Донбасі зберігається складна ситуація. У районі н.п.Донецк російсько-терористичні війська під прикриттям артилерійського вогню продовжують проводити перегрупування своїх сил на ділянці Спартак - Старомихайлівка, намагаючись відновити боєздатність підрозділів, що раніше брали участь в атаках на позиції українських військ в Донецькому аеропорту і в районі н.п.Пескі . У ході перегрупування противник намагається створити ударні групи на нових ділянках, готуючись до продовження активних дій.

У районі Ясинуватської розв'язки також триває накопичення сил противника. Відзначається перекидання на передній край не тільки «піхотних» підрозділів, але і артилерії, зазначено обладнання нових артилерійських позицій в даному районі.

Аналогічні дії противник робить в районі Спартака.

Крім того, в районі н.п.Донецк зафіксована активність трьох бронегрупи супротивника. Одна з них діє між Спартаком і Донецьким аеропортом, друга зайняла позиції перед Донецьким аеропортом, третя бронегруппа оперує між н.п.Пескі і Красногорівка. Дані бронегрупи виконують завдання по безпосередньої вогневої підтримки атакуючої Донецький аеропорт і н.п.Пескі «піхоти» супротивника.

Через н.п.Снежное російсько-терористичні війська перекидають ремонтні підрозділи і конвої постачання для забезпечення своїх формувань, що знаходяться в північному та північно-західному районах Донецька.

Зафіксована перекидання тактичної групи російсько-терористичних військ в районі Старобешеве - Комсомольське. У складі передових підрозділів даної тактичної групи - 7 бойових броньованих машин (ББМ) і до 10 одиниць вантажного автотранспорту. Тактична група перекидається на південь від Старобешеве.

На приморському напрямку відзначається початок перекидання до Павлопіль передових підрозділів тактичної групи російсько-терористичних військ, що діяла в районі Новоазовська. Перекидання здійснюється переважно в темний час доби невеликими групами (бойова техніка і жива сила перекидається окремо). Зафіксовано появу на цій ділянці як мінімум однієї свіжої посиленою ротної тактичної групи (РТГ) противника, що має в своєму складі три танка і до 12 ББМ.

У районі н.п.Стаханов противник веде вогонь із ствольної артилерії з нових обладнаних вогневих позицій по передових позицій українських військ в районі н.п.Попасная.

У районі н.п.Кримское, Трьохізбенка російсько-терористичні війська продовжують вести вогневе протиборство з підрозділами українських військ. Противник використовує в основному міномети та ствольну артилерію (САУ), також зазначено використання як мінімум 1-ї батареї РСЗВ.

Через Луганськ до складу угруповання російсько-терористичних військ, зосередженої в районі Щастя - Станиця Луганська, продовжує прибувати поповнення. Всього впродовж 3-х днів зафіксована перекидання 15 одиниць бронетехніки і до 1-го посиленого мотострілецького батальйону.

Закінчується черговий цикл підготовки бойовиків для дій на Донбасі в спеціалізованих навчальних центрах в Перевальному (окупований Крим) і під Ростовом-на-Дону (РФ). Загальна чисельність підготовлених бойовиків перевищує 3000 чоловік. Дані сили терористів увіллються до складу створюваних централізованих збройних формувань так званої «Новоросії».

Коментарі