•  

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 16 березня

110
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 16 березня

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 16 березня за оперативними даними групи «Інформаційний Опір».

Російсько-терористичні війська на Донбасі продовжують грубо порушувати перемир'я, здійснюючи обстріли позицій українських військ. Обстріли ведуться в основному зі стрілецької зброї, епізодично застосовуються міномети та інше важке піхотне озброєння, зафіксовано кілька випадків застосування бронетехніки і артилерії.

Терористи продовжують удосконалювати свої передові позиції в інженерному відношенні, а також займаються обладнанням вихідних рубежів і районів зосередження. Подібні роботи відзначаються на приморському (Маріупольському) напрямку, в районі на південний схід Горлівки, на західному напрямку на південь від Донецька, а також на ділянці Щастя - Станиця Луганська. Відзначається широке використання в даних заходах як спеціальної інженерної техніки армійського зразка, перекинутою з території РФ, так і техніки, вилученої з підприємств і організацій регіону (як державних, так і приватних).

Для всієї зони АТО особливістю останніх 3-х днів стало різка активізація розвідувальних заходів з боку російсько-терористичних військ. Противник використовує повний спектр розвідувальних сил і засобів: від БПЛА і засобів радіотехнічної розвідки (РТР) до диверсійно-розвідувальних груп. Зафіксована робота 2-х вузлів (центрів) РТР на ділянці від Тельманове до Горлівки, а також розгортання кількох командних пунктів і пунктів управління в районі північніше Луганська і в смузі Стаханов-Первомайськ.

Проведена реорганізація Алчевсько-Першотравневої угруповання російсько-терористичних військ: якщо на початок березня значну частину угруповання становили російські найманці і військовослужбовці, то на сьогодні основна частина - це бойовики «ДНР» з числа місцевого населення. Для оперативного управління даною угрупованням в район Алчевська прибув мобільний командний пункт (7 спеціальних автомобілів - командно-штабні машини і пересувні вузли зв'язку).

Зафіксована перегрупування окремих формувань російсько-терористичних військ відразу на декількох ділянках. Північніше Дебальцеве проводиться ротація формувань зі складу «армії ДНР»: основна їх частина відводиться в район Горловка- Єнакієве, замість них з півдня перекидається кілька зведених тактичних груп (відзначена перекидання як мінімум 2-х ротних тактичних груп - всього до 7 танків і близько 24 ББМ, відзначається наявність у складі цих груп протитанкових засобів).

Розгорнута в районі Докучаєвськ - Старобешеве батальйонна тактична група російсько-терористичних військ отримала посилення у вигляді 8 одиниць броньованої техніки (включаючи 2 танка). Частина коштів підтримуючої дану БТГ артилерійської групи відведена вглиб позицій бойовиків, проте близько 40% вогневих засобів з її складу (8 РСЗО БМ-21, 6-гарматна батарея гаубиць Д-30 і 5 одиниць САУ 2С1 «Гвоздика») залишені на передових позиціях. Вогневі підрозділи розосереджені і ретельно замасковані. В даному районі також наголошується посилена робота станцій РТР.

Напруженою залишається ситуація на приморському (Маріупольському) напрямку. Зосереджена на північ і на північний схід Новоазовська тактична група російсько-терористичних військ продовжує отримувати посилення доданими силами і засобами (через н.п.Максімово в розпорядження даної тактичної групи перекинуто 6 одиниць буксирі артилерійського озброєння, а також один ЗРК типу «Стріла - 10М») . На даному напрямку противник не залишає спроб відтіснити українські війська ближче до Маріуполю, обстрілюючи позиції сил АТО. Відзначається застосування тактики «блукаючих» танків і мінометних розрахунків (у більшості випадків міномети встановлені на транспортні засоби високої прохідності, відзначається як мінімум 6 таких розрахунків і 3-4 «блукаючих» танка зі складу передової групи Новоазовської БТГ російсько-терористичних військ). У районі н.п. Безіменне зафіксована бронегруппа зі складу цієї ж БТГ (4 танки і 3 ББМ).

У Куйбишевському і Петровському районах Донецька триває перерозподіл що залишається у бойовиків в даних районах бойової техніки. З району н.п.Опитное в Петровський район Донецька перекинуто 5 танків.

Нібито «відведена» з району Первомайська артилерійська група терористів (порядку 22 знарядь самохідної і ствольної артилерії в складі кількох вогневих підрозділів) насправді перекинута на іншу ділянку «фронту» і розгорнута в районі Чорнухине. Підрозділ реактивної артилерії бойовиків, раніше розміщене в районі Алчевська, відведено в район на захід Луганська.

Бойовики активно продовжують поповнювати запаси матеріально-технічних ресурсів, приділяючи основну увагу накопиченню палива та боєприпасів. За 2-і доби зафіксовано прибуття з території РФ шести цільових конвоїв постачання, включаючи 2 залізничних ешелону (по 8 вагонів кожний - пункти призначення Дебальцево і Іловайськ).

Олександр Сергєєв

Коментарі