•  

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 16 грудня

00
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 16 грудня

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 16 грудня за оперативними даними групи «Інформаційний Опір».

Російське військове керівництво висунуло претензії до керівництва «ДНР» щодо зриву завдання щодо створення т.зв. «Армії Новоросії». За версією представників РФ, причиною невиконання поставленої Кремлем завдання по підпорядкуванню всіх бандформувань єдиному військовому керівництву є «відсутність політичної волі» у керівництва «ДНР».

Одночасно в «ДНР» загострюється проблема дезертирства і мародерства. Зокрема, в районах південніше Донецька, куди втекли бойовики раніше розформованих банд та угруповань «ДНР», процвітає мародерство, відзначаються множинні випадки бойових зіткнень між групами терористів.

На Дебальцевському плацдармі в районі Нікішине і Чорнухине російсько-терористичні війська отримали підкріплення у вигляді кількох «новостворених» рот «козачої гвардії». Бойовики з даних бандформувань одягнені в нову зимову форму російського зразка, добре озброєні і оснащені. На озброєнні - до 20 одиниць бронетехніки.

У районі Бахмутськой траси спостерігається переміщення бронетехніки і САУ бойовиків з лінії зіткнення з українськими військами в район Алчевська та західніше Луганська. Пошкоджена техніка виводиться на буксирі. Всього зафіксовано до 30 одиниць, в тому числі танки Т-72 і Т-64, а так само САУ 2С1 «Гвоздика».

У районі н.п.Станіца Луганська після попереднього обстрілу бойовики спробували вийти на ряд позицій в «буферній зоні». Проте були зустрінуті щільним вогнем зі стрілецької зброї українських підрозділів і відійшли на вихідні позиції.

Північніше Новоазовська відбулося зіткнення - проукраїнські партизани атакували вузол зв'язку російських військ. Противник зазнав втрат. Даний напад викликало серйозний ажіотаж в рядах російсько-терористичних військ, що не чекали партизанських акцій у цьому районі.

Поблизу Тельманове діюча в цьому районі зведена ротний тактична група російських військ, посилена артдивізіон, знову висунулася в першу лінію в районі Гранітного. Раніше дана РТГ, як повідомляла група ІС, зазнала втрат від ударів української артилерії і відійшла вглиб своїх позицій.

В ході закритої наради під керівництвом голови «ЛНР» І.Плотніцкого «контррозвідка ЛНР» попередила про можливість «голодних бунтів» місцевого населення. На думку «контррозвідників» бойовиків, особливо ситуацію посилює «непрозорий розподіл» прибуває з Росії «гуманітарної допомоги».

Коментарі