•  

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 17 грудня

00
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 17 грудня

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 17 грудня за оперативними даними групи «Інформаційний Опір».

Військове керівництво «ДНР» змушене констатувати, що, як сказано у звіті на ім'я керівництва терористичної організації «ДНР», «проведення мобілізаційних заходів на території республіки в цілому не дало значного позитивного ефекту в сфері укомплектованості збройних формувань республіки». Загальна кількість так званих «врахованих мобілізованих» за час конфлікту ледь перевищило позначку в 1 000 осіб.

У Петровському районі Донецька відзначається загострення конфлікту між дислокованих тут підрозділом «батальйону «Оплот» і не підкоряються керівництву «ДНР» бандформуваннями місцевих бойовиків. Фіксуються окремі збройні сутички. Причина конфлікту - в розподілі «допомоги», що прибуває з Росії.

У районі Оленівка - Докучаєвськ російсько-терористичні війська продовжують посилено відновлювати боєздатність відведеної сюди бронегрупи і залишків підтримувала її зведеної артгрупи. Відзначено прибуття в розпорядження цих підрозділів конвою постачання (зі спорядженням, боєприпасами і запчастинами), раніше прямував через Амвросіївку і Старобешево. На даний момент розташовані південніше Докучаєвська раніше використовувані вогневі позиції артгрупи залишаються зайнятими.

Не дивлячись на оголошений «режим припинення вогню», російсько-терористичні війська продовжують обстріл позицій українських військ в районі Дебальцевського плацдарму. Обстріли ведуться з використанням мінометів і гранатометів, в окремих випадках - силами ствольної артилерії. Зокрема, відзначено активність підрозділів горлівського бандформування (кол. Формування І.Безлера - «Біса») в районі Дебальцево, місцевих бойовиків в районі Чорнухине - Вергулёвка, робляться спроби фронтальних і лобових атак з боку підрозділів російських найманців в районі Нікішине. Під час обстрілів і збройних провокацій відзначається погодженість дій і налагоджене взаємодія між різними угрупованнями російсько-терористичних військ в даному районі.

Зафіксоване раніше відвідний по Бахмутськой трасі важке озброєння противника (танки, буксирувана артилерія, САУ) розподіляється по інших ділянках «фронту» в Луганській області. Частина цієї техніки і озброєнь направлено до бандформування А.Мозгового в якості «поповнення втрат», які в реальності дане бандформування не несе огляду на різке зниження своєї бойової активності (на сьогоднішній день з району Алчевськ-Стаханов продовжують активні дії виключно підрозділи російських найманців і армії РФ ). Частина екіпажів та розрахунків прибула в даний район техніки і озброєнь відмовляються продовжувати участь у бойових діях, вимагаючи «відпусток» і «ротації». Командування проводить з «несвідомими» бойовиками та російськими найманцями «роз'яснювальну роботу», погрожуючи позбавити виплат і премій за попереднє участь у бойових діях.

З району Краснодону в район н.п.Станіца Луганська і Щастя перекидається «батальйон армії Новоросії», сформований з російських найманців, які пройшли курс підготовки на полігоні ВС РФ в Ростовській області (Росія). Батальйон 2-х ротного складу (до 240 бойовиків). Має у своєму складі мінометну батарею, кілька ПТРК (до 4-х штук), 10 бойових броньованих машин (ББМ) і 3 танка.

Коментарі