•  

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 18 березня

220
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 18 березня

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 18 березня за оперативними даними групи «Інформаційний Опір».

У перебігу останніх діб зафіксовані неодноразові спроби формувань російсько-терористичних військ на Донбасі створити приводи для провокаційного зриву т.зв. «Режиму перемир'я». Провокації здійснюються шляхом обстрілу позицій українських військ і проведення ряду активних дій наступального характеру. Зокрема, в районі н.п.Майорскій була зроблена спроба відтіснити українські підрозділи з їх передових позицій, активні обстріли з боку терористів зафіксовані в районі н.п.Шірокіно, Піски, Адвеевка.

Командування російсько-терористичних військ продовжує використовувати перемир'я для нарощування бойового потенціалу та структуризації всіх збройних формувань «ЛНР» і «ДНР», створення єдиної вертикалі управління, навчання особового складу, вдосконалення системи постачання і забезпечення (в тому числі бойового). Росія активно нарощує процес перекидання та накопичення матеріально-технічних ресурсів в «ЛНР» і «ДНР», необхідних для подальшого ведення бойових дій з окупованих територій України - фактично створюється ресурсна база для подальшої ескалації конфлікту.

В інтересах створення та посилення сформованих ударних тактичних груп командування російсько-терористичних військ продовжує перегрупування і зосередження своїх підрозділів на певних ділянках. Зокрема, на протязі доби зафіксована перекидання ротної тактичної групи (7 танків, 11 ББМ), за підтримки двох мінометних батарей (вісім 120-мм мінометів) в район н.п.Станіца Луганська.

Крім того, група бойовиків чисельністю до посиленого взводу перетнула Сіверський Донець і зайняла позиції на території, контрольованій українськими військами. Раніше на цій ділянці противник неодноразово відкривав провокаційний вогонь із стрілецької озброєння.

Також бронегруппа терористів (4 танки, 3 БТР), раніше зафіксована групою ІС під час перекидання у напрямку н.п. Весела Гора, зайняла позиції в глибині бойових порядків передових підрозділів бойовиків.

Триває перекидання підкріплень формуванням бойовиків на Першотравнево-Лисичанському напрямку. У напрямку до позицій бойовиків у районі н.п.Стаханов через Алчевськ протягом доби прослідувало не менше 24 транспортних одиниць (в основному криті армійські вантажівки і кілька автобусів з живою силою). З ремонтних пунктів у Перевальську та Алчевську на передові позиції бойовиків у напрямку н.п.Луганское після відновлення боєздатності перекинуто 2 танки і 4 ББМ (1 БТР-80 і 3 БМП-2).

Триває посилення Горлівко-Єнакіївської угруповання російсько-терористичних військ. У місця дислокації підрозділів даного угруповання на протязі доби прослідувало близько 15 транспортних одиниць та 15 одиниць бойової техніки (в т.ч. 6 танків і 4 ЗРК типу «Стріла-10М»). Зосереджена в самій Горлівці тактична група терористів продовжує накопичення матеріально-технічних ресурсів (протягом останніх 3-х діб в її розпорядження з РФ через Дебальцеве і Макіївку було перекинуто декілька сотень тонн дизельного палива).

На Донецькому напрямку триває перегрупування формувань противника, зосереджених на ділянці навпроти н.п.Авдеевка, Дослідне, Піски, Красногорівка. Тактичні групи бойовиків посилюються бронетехнікою і вогневими засобами (піхотні групи посилюються танковими взводами - 3-4 танка, - які діють в ролі груп безпосередньої вогневої підтримки). Відзначається також поява в першому ешелоні значної кількості пересувних зенітних установок ЗУ-23-2 і мінометів на автомобільному транспорті. Таким чином противник на цьому напрямку створює цілий ряд мобільних вогневих груп «переднього краю» для вогневої підтримки своїх тактичних груп.

На південь від Донецька терористи здійснюють посилення висунутих вперед тактичних груп (ділянка Степове -Докучаевськ - Гранітне), з розгортанням у районах Тельманове та Старобешеве тактичних резервів. За розгорнутої раніше в даному районі батальйонної тактичної групою (БТГ) поступово розгортається ще одна БТГ російсько-терористичних військ.

На приморському напрямку зосереджена на північ Новоазовська ударна тактична група російсько-терористичних військ виділила частину сил і засобів для безпосереднього ведення бойових дій на ділянці Павлопіль - Широкино. Відзначається дію в першій лінії 8 танків і 13 ББМ.

У Макіївці зафіксований конфлікт між місцевою «комендатурою» і одним з підрозділів «ДНР», що діяло із застосуванням бронетехніки.

* * *

Соціально-економічна ситуації на окупованих територіях залишається складною і має стабільну тенденцію до погіршення.

На підприємствах на території, контрольованій «ДНР», з'явилися так звані «уповноважені республіки» (по суті фінансові «наглядачі»). Головною їх обов'язком є контроль за проходженням фінансових коштів на підприємствах і обов'язкова сплата «зборів і податків республіки».

З ініціативи керівництва «ДНР» бойовиками заявлено про реалізацію власної «продовольчої програми». Тим часом, на території, контрольованій «ДНР», фактично повністю зруйнована сільськогосподарська інфраструктура, відсутня справна сільськогосподарська техніка, насіннєвий фонд.

У «ЛНР» офіційно оголошено про «тимчасове призупинення виплат пенсій і соціальних допомог». Разом з тим, відзначається різкий стрибок цін на продовольчу групу товарів в ще працюють магазинах на території, контрольованій «ЛНР» (за деякими найменуванням стрибок склав до 70-80%, окремі найменування повністю зникли з прилавків).

Олександр Сергєєв

Коментарі