•  

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 19 грудня

110
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 19 грудня

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 19 грудня за даними групи «Інформаційний Опір».

У районі Донецького аеропорту підрозділи російсько-терористичних військ продовжують вести обстріл позицій українських військ, прагнучи спровокувати українських військових на відповідь вогонь. Обстріли велися в основному зі стрілецької зброї.

Також в районі н.п.Пескі і південніше цього населеного пункту (район н.п.Красногоровка) протягом останньої доби бойовиками здійснювалися інтенсивні обстріли зі стрілецької зброї з нетривалими інтервалами. У даних районах стрілянина велася по порожнім будівлям і руїнам, не зайнятим українськими військовослужбовцями, які знаходяться або в «нейтральній смузі», або безпосередньо на позиціях самих бойовиків. Мета ведення тривалого інтенсивного вогню невідома.

У Петровському районі Донецька, після істотного нарощування в ньому чисельності «легітимних бойовиків» «ДНР» (підлеглих керівництву терористів на чолі з А.Захарченко), спостерігається різке зниження активності інших бандформувань. Місцеві бойовики, які раніше не підпорядковувалися «ДНР», або переходять в терористичні групи «під юрисдикцією» А.Захарченко, або залишають Донецьк. Раніше діяли в даному районі міста підрозділи російських «козаків» вирушили в бік Шахтарська.

На південь від Донецька триває перегрупування зосереджених на флангових позиціях Старогнатівського плацдарму формувань бойовиків і підрозділів російських найманців. На даний момент від дій наступального характеру на цій ділянці противник відмовився, найбільш боєздатні підрозділи відведені вглиб оперативної побудови. На «передньому краї» залишаються тактичні групи з місцевих терористів, погано навчені, оснащені і збройні. Тим не менше, дані групи ведуть обстріли позицій українських військ (втім, не відрізняються особливою ефективністю). Диверсійно-розвідувальні групи (ДРГ) противника на цій ділянці також являють собою результат швидше якоїсь імпровізації, ніж ефективно організований вид розвідувальної діяльності (раніше, в період перебування в першій лінії підрозділів регулярної армії РФ, тактична розвідка в даному районі була організована за всіма правилами) .

На Дебальцевському плацдармі, в районі Нікішине, противник припинив спроби ведення наступальних дій і обмежується поодинокими обстрілом з піхотного озброєння. Така ж ситуація спостерігається в районі Чорнухине. У районі Вуглегірська відзначається перекидання на південь тактичної групи російсько-терористичних військ (до 15 одиниць техніки - вантажівки, бойові броньовані машини (ББМ), 3 танка).

У районі н.п. Станиця Луганська і Щастя противник продовжує обстріли позицій українських військ зі стрілецької зброї, також епізодично застосовуючи міномети і гранатомети. Зафіксовано маневрування уздовж лінії зіткнення бронетехніки бойовиків, яка змінює свої позиції. Підійшов в цей район «батальйон армії Новоросії» з російських найманців (про що група ІС повідомляла раніше) висунувся окремими підрозділами на передові позиції. Бронетехніка батальйону розподілена по підрозділах, проте командування батальйону своєму розпорядженні і резервом (4 ББМ і 3 танка). Уздовж лінії зіткнення з українськими військами противник в цьому районі розпорядженні і маскує вогневі засоби (міномети, протитанкові засоби, ствольну артилерію).

Російське військове командування дало вказівку керівництву бандформування А.Мозгового організувати «повноцінне харчування» т.зв. «Ополченців» (місцевих терористів і прибулих російських найманців), що діють в районі Первомайськ - Алчевськ - Перевальськ, а також місцевого населення. У відповідь А.Мозговой запросив додаткову «допомогу» з РФ, проте отримав відмову з приписом вишукати «місцеві резерви».

Коментарі