•  

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 19 лютого

660
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 19 лютого

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 19 лютого за оперативними даними групи «Інформаційний Опір».

Російсько-терористичні війська повністю взяли під контроль населений пункт і вузлову ж\д станцію Дебальцеве, в даний час створюючи якусь «військову комендатуру» в місті. У напрямку Артемівська (Світлодарськ - Луганське) авангардні підрозділи противника намагаються просуватися у напрямку н.п.Луганское. Українські підрозділи, що забезпечують вихід Дебальцевського угруповання українських військ, ведуть стримуючі бої. Також противник приступив до евакуації підбитої і пошкодженої бойової техніки у районі Дебальцево (техніка евакуюється в Горлівку і Єнакієве).

Тактична група російсько-терористичних військ зі складу «Горлівського гарнізону», посилена ротною тактичною групою (укомплектована місцевими жителями, серед яких велика кількість молодих людей 16-17 років і літніх громадян, вкрай незадовільно екіпірованих і озброєних), почали просування до дороги Артемівськ - Дебальцеве північніше Логвинове. Всього в наступі бере участь близько 240 бойовиків, розбитих на 4 групи з наданою бронетехнікою (всього до 10 танків і 6 ББМ). Періодично по даним групам завдає ударів українська артилерія.

У районі н.п.Новогрігоровка на міні підірвався «Урал», що перевозив місцевих терористів, є поранені.

Противник протягом останніх днів, не дивлячись на перемир'я, продовжують обстрілювати з мінометів і гранатометів позиції українських військ в районі н.п.Пескі, Водяне, Дослідне. Селище Мар'їнка також неодноразово піддавався обстрілу з мінометів і ствольної артилерії.

«Поліцією ДНР» затримана група громадян окупованої Росією грузинської території - Південної Осетії. Серед них:

1. Чочиев Сармат Борисович (за попередніми даними - син глави «адміністрації президента Республіки Південна Осетія» Чочиєва Б.Є.);

2. Габараєв Азамат Казимирович;

3 Карсанов Яків Іванович;

4. Джиоєва Алан Хасайберговіч;

5. Козонов Дмитро Феліксович.

Всі дані громадяни брали участь у бойових діях на території України на стороні бандформувань так званої «ДНР». Причина затримання - непокора вказівкам керівництва «ДНР». Очікуване місцезнаходження затриманих терористів з ЮО - одна з баз бойовиків в м.Донецьк.

У «ДНР» ухвалено рішення про створення «передових пунктів постачання». Головне призначення цих пунктів - прийом, обробка та видача «представникам загонів» боєприпасів.

В Іловайськ, на ж\д станцію, прибув черговий ешелон з боєприпасами з Росії. Йде розвантаження.

У районі Макіївки та Горлівки відзначається робота радіолокаціоних центрів, перекинутих з Росії разом з обслуговуючими фахівцями з числа кадрових військовослужбовців РФ. Мова йде про тестовий режим перевірки засобів ППО з РЛС. Крім того, зафіксовано перекидання 2-х ЗРК «Стріла-10» в районі Шахтарська.

Командування «військ ДНР» видало «суворий наказ» про переправлення трупів загиблих російських громадян безпосередньо в Ростов-на-Дону (РФ), без попереднього оформлення документів про смерть і сортування в місцевих моргах. «Класифікацією» трупів знищених терористів і встановленням їх приналежності (місцеві бойовики або громадяни РФ) займаються на території, підконтрольній «ДНР» і «ЛНР», російські фахівці. Доставкою трупів в Росію займається якась російська «комерційна структура» (насправді - спецпідрозділ ФСБ РФ).

До складу тактичної групи російсько-терористичних військ, що займає позиції за Ясинуватської розв'язкою, доставлені дві САУ 2С1 «Гвоздика».

На приморському напрямку противник перекидає в район на північ Новоазовська підкріплення (до 100 чол. Та близько 7 одиниць бронетехніки). До н.п.Шірокіно підтягуються тактичні резерви і не припиняються обстріли зі стрілецької зброї.

Нібито відведені з лінії розмежування сторін бронетехніка й артилерійське озброєння (калібр більше 100-мм) російсько-терористичних військ поблизу Луганська, про які раніше повідомляла група ІС, просто відведена на базу бойовиків південніше Луганська.

Противник продовжує перегрупування сил і засобів на Первомайськ-Алчевського виступу. Через Краснодон в сторону Перевальська перекинуто 11 критих вантажівок і 5 ББМ.

Коментарі