•  

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 2 березня

110
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 2 березня

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 2 березня за оперативними даними групи «Інформаційний Опір».

Російсько-терористичні війська на Донбасі продовжують грубо порушувати мирні Мінські домовленості, обстрілюючи позиції українських військ і цивільні об'єкти, в тому числі з використанням артилерії і важкого піхотного озброєння. На окремих ділянках бойовики і російські найманці намагаються проводити атаки передових позицій українських військ. Основна активність супротивника проявляється на Донецькому напрямку.

Зокрема, протягом останньої доби із застосуванням артилерії і важкого піхотного озброєння були обстріляні позиції українських військ в районі н.п.Авдеевка. Також ударам противника піддалися позиції українських військ в районі н.п.Красногоровка, Дослідне, Тоненьке.

На ділянці від н.п.Красногоровка до району на південний захід н.п.Горловка, разом з обстрілами із застосуванням ствольної і реактивної артилерії, відзначаються спроби терористів витіснити українські війська з їхніх позицій шляхом проведення наступальних дій. На даний момент ці спроби присікаються українськими військами, але противник продовжує нарощувати свої сили і засоби в даному районі. Розгорнуті на цьому напрямі формування російсько-терористичних військ (тактична група в 500 чол. В районі н.п.Ясіноватая, і резервні формування, що діють з Куйбишевського і Київського районів Донецька загальною кількістю до 2000 чол) отримують підкріплення і техніку. В даному районі зафіксовано дію 4-х бронегрупи терористів, за підтримки зафіксованих раніше 3-х артилерійських груп. Загальна кількість танків, зосереджених противником на цьому порівняно вузькому ділянці, перевищило 25 одиниць, зафіксовано також кілька десятків ББМ (не менше 50 од).

Також противник продовжує активно відновлювати боєздатність своїх формувань та проводити їх перегрупування. Зафіксовано переміщення з району н.п.Енакіево у напрямку н.п.Ясіноватая бронегрупи терористів (6 танків, 11 ББМ, 6 установок РСЗВ).

У районі Дебальцеве (Світлодарськ, Попасна, Троїцьке) терористи двічі протягом минулої доби застосовували 120-мм міномети, намагаючись завдати вогневе ураження підрозділам українських військ.

В районі Луганська і північніше даного населеного пункту зосереджене угруповання російсько-терористичних військ загальною чисельністю до 1500 чол., Яка інтенсивно накопичує матеріально-технічні ресурси і проводить активну бойову підготовку на облаштованому на одній з околиць міста полігоні.

За добу зафіксовано переміщення в район Алчевськ - Стаханов - Первомайськ близько 40 транспортних одиниць в якості конвоїв постачання. Конвої доставляють в основному артилерійські боєприпаси для артилерійських підрозділів бойовиків, зосереджених в районі н.п.Брянка і Стаханов.

У напрямку на Донецьк через Сніжне - Шахтарськ прослідувало два конвою (перший - 12 критих армійських вантажівок, другий - 26 транспортних одиниць, включаючи тягачі МТ-ЛБ і БТС-4, а також інженерну техніку (машини розгородження, спеціалізовану землерийну техніку).

На приморському напрямку, в районі Новоазовська і північніше даного населеного пункту, триває зосередження ударної тактичної групи російсько-терористичних військ (550-600 російських найманців і військовослужбовців РФ, до 20 танків, 33 ББМ, 28 гармат ствольної артилерії, 16 установок РСЗВ).

Перед даною групою зосереджені дрібні тактичні групи «ДНР» (в основному до взводу, але зафіксовано кілька формувань чисельністю до роти, дані формування мають невелику кількість важкої бронетехніки і виконують функцію «легкої піхоти» у складі «приморській» тактичної групи російсько-терористичних військ) .

У цьому районі, південніше траси на Маріуполь, за Саханка, противник продовжує вдосконалювати свою оборону - обладнуються взводні і ротні опорні пункти, вельми активно встановлюються мінно-вибухові загородження, проводиться ряд інших заходів. Крім того, терористи продовжують завдавати ударів в районі н.п. Широкино, Жовтень, Заїченко.

Коментарі