•  

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 20 січня

2090
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 20 січня

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 20 січня за оперативними даними групи «Інформаційний Опір».

На тлі загострення протистояння в зоні конфлікту на Донбасі російське командування намагається організувати взаємодію сил терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР». На Донецьке напрямок перекидається підкріплення зі складу «військ ЛНР». Дані заходи здійснюються під безпосереднім керівництвом і контролем російських фахівців.

Одночасно в обох терористичних організаціях тривають заходи з проведення доукомплектування поріділих лав бандформувань. Так, в «ДНР» тривають спроби викликати «приписної склад» у військкомати для різного роду «звірок» і «уточнень», в реальності ж - для проведення агітації щодо вступу до лав бандформувань в рамках чергової кампанії по набору «добровольців» ». У «ЛНР» подібні заходи проводяться у формі примусової «мобілізації», під загрозою покарання «за законами воєнного часу» у разі ухилення.

Вкрай складною залишається ситуація в районі н.п.Донецк. Серед бойовиків, що діють в Донецьку, ходять наполегливі чутки про підготовку на цій ділянці якогось «контрудару». У Петровському районі Донецька розгорнута додаткова артилерійська група противника. У районі Мар'їнки зафіксована батарея САУ (5 одиниць 2С1 «Гвоздика»), в цьому ж районі обладнані вогневі позиції для батареї 120 мм мінометів. У Куйбишевському районі Донецька зафіксовано переміщення бронегрупи (6 бойових бронемашин і 3 танка). Ще одна бронегруппа російсько-терористичних військ (до 10 одиниць бронетехніки, включаючи танки 4), перекинута до пос.Веселое.

Противник продовжував наносити вогневі удари по передових позиціях українських військ в районі Донецького аеропорту (ДАП), а так само в районі н.п. Піски, Дослідне та Авдіївка, намагаючись перешкодити підходу підкріплень до українських підрозділам, провідним бої на флангових позиціях в районі даПа, а також проведенню їх перегрупування. Спроба «зупинити прорив» української бронетехніки, що реалізувалася у підриві Путилівського шляхопроводу, стала наслідком паніки особового складу бандформування, який потрапив під щільний вогонь з танкових гармат української бронегрупи і вимушеного залишити свої позиції.

У районі Спартака українська артилерія придушила вогневі точки супротивника. Бойовики намагаються вести контрбатарейну боротьбу, однак невдало: протягом останніх двох діб три САУ терористів в результаті ударів української артилерії отримали значні пошкодження і на буксирі відведені в район н.п. Горлівка. Українські війська закріпилися на околиці Спартака. Бойовики замість виконання поставленого завдання по «взяття під контроль» Донецького аеропорту (ДАП) втратили частину флангових позицій.

У районі н.п. Горлівка українська артилерія відпрацювала по місцях дислокації бойовиків, складах озброєння, ремонтним майстерням, місцям накопичення матеріально-технічних ресурсів. У дворі машинобудівного заводу були накриті позиції 2-х САУ 2С1 «Гвоздика» бойовиків (обидві не підлягають відновленню).

На північних і північно-західних околицях н.п.Макеевка противник обладнав вогневі позиції для своєї артилерії (як ствольної, так і реактивної). Вогонь ведеться по околицях Горлівки і Єнакієвого, а також і по позиціях українських військ в районі ДАП.

У районі н.п.Трёхізбёнка і Кримське протягом останніх трьох діб терористи завдали кілька вогневих ударів зі ствольної артилерії і мінометів, прикриваючи підхід своїх підрозділів в цей район з району н.п. Алчевськ.

З позицій в районі н.п. Стаханов періодично продовжує працювати артилерійська група терористів.

У районі н.п. Станиця Луганська після дозволу на відповідні дії українська артилерія завдала масованого вогневий удар по раніше зафіксованим позиціях мінометів і артилерії бойовиків.

Південніше н.п.Луганск в спеціальному «відстійнику» зосереджено кілька десятків одиниць бронетехніки без екіпажів (до 25 танків, до 30 одиниць ББМ), в якості ресурсу для доукомплектування «армій ДНР і ЛНР». Перекидання техніки з території Росії здійснювала спеціальна збірна команда зі складу однієї з бригад Південного військового округу (РФ).

Через Краснодон в район Луганська перекинуті дві ротних тактичних групи російських військ. У складі кожної з них - до 20 одиниць БМП-97 (перебуває на озброєнні виключно російської армії), до 10 одиниць інших ББМ, 6 танків. Дані групи використовуються керівництвом «ЛНР» як якийсь «резерв головного командування», у тому числі для «встановлення єдиноначальності і створення єдиної командної вертикалі» в «ЛНР». Дані підрозділи вже встигли відзначитися у Краснодоні, Свердловську та Луганську, намагаючись «демілітаризувати» ряд формувань російських «козаків» і місцевих бойовиків, які не бажають підкорятися керівництву «ЛНР».

Коментарі