•  

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 21 січня

3850
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 21 січня

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 21 січня за даними групи «Інформаційний Опір».

Протягом останньої доби через Амвросіївку і Старобешево в Донецьк прибуває підкріплення російсько-терористичних військ для поповнення втрат, понесених противником в боях за Донецький аеропорт (ДАП), н.п.Пескі, в районі Спартака і Путилівського шляхопроводу. Зокрема, перекинуто два танкових підрозділи (всього 12 танків і пересувна ремонтна майстерня) і кілька «піхотних» підрозділів.

Тривали запеклі бої в районі блокпоста №31. Противник підтягнув значну кількість артилерії - зазначається, як мінімум, дві артилерійські групи (всього -. До 25 од ствольної артилерії, в основному 122 мм гаубиць Д-30, а також до 10 установок РСЗВ). Дані артгрупи виконують завдання з нанесення вогневого ураження українським підрозділам не тільки на передових позиціях, але і в глибині їх бойового побудови. Крім того, артилерія противника намагається перешкодити підходу підкріплення і здійсненню матеріально-технічного забезпечення підрозділів українських військ на даній ділянці. Відзначаються спроби противника вести артилерійську розвідку (в першу чергу, з метою визначення даних для артилерійської стрільби по пунктах управління, постачання і зв'язку українських військ).

В районі Маріуполя противник завдав ряд масованих вогневих ударів по передових позиціях українських військ (район н.п.Талаковка, Павлопіль, Сартана). Дані удари були завдані з метою прикриття перегрупування підрозділів російсько-терористичних військ на Маріупольському напрямку. Передові групи противника значно посилені як живою силою, так і бойовою технікою. Відзначається дію в даному районі як мінімум 10 танків бойовиків безпосередньо на передових позиціях. Висування бронетехніки противника в першу лінію триває.

У районі н.п. Гранітне - Тельманове, а так само Докучаєвськ - Оленівка противник продовжує зосереджувати свіжі формування (укомплектовані як місцевими бойовиками, так і «замаскованими» під них військовослужбовцями РФ). Між н.п.Тельманово і Гранітне діє як мінімум одна ротний тактична група (РТГ) противника, що отримала кілька днів тому посилення. У районі н.п. Докучаєвськ зафіксована зведена батальйонна тактична група (БТГ), сформована з залишків бандформування «Кальміус», частково «Оплот» і російських найманців.

На «перевалочні» санітарні пункти російсько-терористичних військ в районі н.п.Харцизск і Торез продовжують перебувати конвої з пораненими бойовиками і терористами. За останню добу зафіксовано як мінімум 5 таких конвоїв. На цих пунктах ведеться «сортування»: важко поранені відправляються на територію РФ (Ростов-на-Дону), решта проходять лікування на базі звичайних цивільних медичних установ на Донбасі, де, за заявами керівництва терористів, відчувається брак кваліфікованого медперсоналу та медикаментів, а також спеціалізованого медичного обладнання, необхідного для лікування бойових поранень.

Коментарі