•  

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 22 грудня

00
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 22 грудня

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 22 грудня за оперативними даними групи «Інформаційний Опір».

Протягом минулих вихідних у Луганській і Донецькій областях відзначений відхід основної частини підрозділів російсько-терористичних військ від лінії зіткнення з українськими військами. Цей процес не спостерігається на окремих ділянках - зокрема, противник залишає війська «на передовій» у смузі Первомайськ -Лісічанск, а також в районі н.п.Донецк, Тельманове, Новоазовськ, в районі Бахмутськой траси. У першу чергу від лінії зіткнення відводяться підрозділи армії РФ і російських найманців, залишаються на своїх позиціях в основному загони місцевих бойовиків.

Паралельно відзначається зростання зусиль керівництва російсько-терористичних військ з посилення централізації командування і боротьбі за дисципліну в підрозділах. Відмова підкорятися «центральної влади» з боку окремих командирів і рядових терористів тягне за собою загрози фізичного впливу аж до «страти».

Уздовж Бахмутськой траси відбувається концентрація військ противника. Тут раніше діяла десантно-ротно-тактична група з підтримкою АРТГРУП (які мінімально скоротили дистанцію до наших передових позицій), у другу лінію почали прибувати додаткові підрозділи. Зафіксовано прибуття ще однієї ротної тактичної групи та кількох бандформувань зі складу формування А.Мозгового. Загальна кількість сил противника на ділянці блокпостів наших військ №29 і №31 досягла 600 осіб, зафіксовано танковий підрозділ (до 7 танків), АРТГРУП (2-х батарейний артдивізіон змішаного складу, крім ствольної артилерії - як мінімум 4 РСЗВ), і близько 25 бойових броньованих машин (ББМ). На озброєнні бойовиків велика кількість мінометів, ПТРК, СПГ, РПГ, виявлені вогнемети РПО «Джміль». Противник в цьому районі обстрілює позиції наших військ зі стрілецької зброї, іноді застосовуючи міномети.

У районі н.п.Гранітное російські війська відійшли на другий ешелон, «на передовій» залишилися дві «маневрені групи» місцевих бойовиків (оснащені крупнокаліберними кулеметами НСВ-12,7 «Скеля» і 120-мм мінометами). Перед даними групами поставлено завдання забезпечити вогонь по позиціях українських військ.

В Амвросіївці розгорнута комендатура російських військ, що має в своєму складі «групу швидкого реагування» (до 40 військовослужбовців РФ) і підрозділ евакуації техніки та оперативного ремонту. Створенням даної комендатури російське командування забезпечує «запасні» маршрути руху колон забезпечення з РФ через Амвросіївку і Тельманове на південь (в район Новоазовська).

Відзначений новий спосіб перегрупування сил противника з метою приховування висунення на передові позціі. Тепер особовий склад і підтримуюча техніка пересуваються окремо. Спочатку на позиції прибуває особовий склад (переважно цивільним транспортом), потім «перекатом» невеликими групами прибуває техніка і важкі озброєння (в останню чергу танки і артилерія).

Коментарі