•  

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 23 грудня

00
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 23 грудня

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 23 грудня за оперативними даними групи «Інформаційний Опір».

Протягом останньої доби російсько-терористичні війська продовжували обстріл позицій українських військ, відзначалися випадки бойових зіткнень. Зокрема, в районі н.п.Пескі мали місце спроби штурму силами бойовиків позицій українських підрозділів. Бойовики провели наступ розрізненими групами, попередньо відкривши безладний вогонь із стрілецької зброї і зробивши декілька пострілів з мінометів. Після відкриття відповідного прицільного вогню українськими військовослужбовцями противник швидко відступив.

З передових позицій російсько-терористичних військ в районі траси Маріуполь - Донецьк, від Новотроїцька до Оленівки, відзначається масове дезертирство місцевих бойовиків. На блокпостах продовжують нести службу всього по кілька людей.

В той же час, в районі н.п.Докучаевск зафіксовано значне формування противника (більше 200 замаскованих під «ополчення» російських найманців). Дане формування має на озброєнні кілька артилерійських систем (до 6 одиниць), а також 10 бойових броньованих машин (ББМ).

Між н.п.Еленовка і Гранітне діє 4 змішані мобільні групи противника. У складі даних груп - мінометні розрахунки, снайпери і гранатометники. Пересуваються на цивільному автотранспорті.

У районі н.п. Макіївка стався вибух у розташуванні ремонтно-відновлювального підрозділи зі складу одного з російських мотострілкових з'єднань Центрального військового округу РФ. За попередніми даними, вибухнув 122-мм артилерійський осколково-фугасний снаряд. Є жертви (до 5-и загиблих, до десятка поранених). Місце вибуху було оточене прибулими на місце військовослужбовцями ЗС РФ. За «офіційної» версії керівництва російсько-терористичних військ, інцидент стався в результаті необережного поводження з боєприпасами. Серед військовослужбовців РФ і бойовиків поширюється версія про диверсію, проведеної українськими партизанами (до і після вибуху в даному районі фіксувалися перестрілки зі стрілецької зброї між російськими військовослужбовцями та невстановленою противником).

Також в районі н.п. Алчевськ стався вибух на складі з артилерійськими боєприпасами російсько-терористичних військ. Розриви снарядів тривали кілька годин. За попередніми даними, інцидент стався в результаті диверсії. Про жертви немає даних. Раніше на даний склад з РФ прибула партія боєприпасів для бандформування А.Мозгового.

У районі н.п.Антраціт на блок-постах терористів (з числа та місцевих бойовиків, і російських «козаків») повсюдно введений «платний пропускний режим». За проїзд цивільного автотранспорту (приватні автомобілі, автобуси, маршрутні таксі) стягується плата «на потреби республіки».

Також в н.п.Антраціт «міністерство держбезпеки» «ЛНР» проводить масштабну операцію з пошуку та знешкодження проукраїнського підпілля. Співробітниками «МГБ» організовано патрулювання вулиць міста, у нічний час працюють мобільні групи. Завдання - запобігти появі на стінах будівель проукраїнських гасел і затримати підпільників.

Серед керівників «ДНР» і «ЛНР» посилено поширюється слух про те, що СБУ веде «тотальну прослушку» керівництва терористів. На запит з Росії прибули фахівці з обладнанням, які проводять перевірку службових приміщень на предмет встановлення прослуховуючих пристроїв. Проводяться заходи щодо виявлення «пособників хунти» в рядах вищого керівництва терористів.

Коментарі