•  

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 23 січня

110
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 23 січня

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 23 січня за оперативними даними групи «Інформаційний Опір».

Примітка. У зв'язку з постійними змінами в оперативно-тактичної обстановки, група ІС, утримуємося від поширення інформації, пов'язаної з діями українських військ. Таку інформацію повинні надавати українські держструктури. Інформація про дії російсько-терористичних військ надається за підсумками минулих діб. Як завжди - після комплексної перевірки оперативних даних.

У зоні конфлікту на Донбасі російсько-терористичні війська продовжують вести активні наступальні дії. У районі н.п.Донецк протягом останньої доби противник вів постійні обстріли позицій українських військ і робив спроби штурму, змусивши підрозділи українських військ провести часткові перегрупування.

У районі н.п. Піски тривали важкі бої з масованим застосуванням артилерії і бронетехніки. По трасі через н.п. Сніжне противник продовжує перекидати сили і засоби з південного напрямку в Куйбишевський район Донецька і в район н.п.Ясинуватої - Спартак. Протягом 21.01.2015 року противник істотно наростив боєздатність зосереджених в даних районах своїх тактичних груп.

Після понесених втрат в районі розв’язки Спартак - Путилівська , що діє в даному районі бронегруппа російсько-терористичних військ відійшла і провела доукомплектування військовою технікою та особовим складом. Зафіксовано прибуття в розпорядження даної бронегрупи для доукомплектування 6-й танків і 4-х бойових броньованих машин (ББМ).

Оперує на напрямку Старомихайлівка - Піски тактична група противника, під прикриттям масованого артилерійського вогню, намагається відтіснити українські підрозділи за Донецьку кільцеву дорогу, на рубіж Дослідне - Водяне. У районі Бахмутської траси противник при всіх зусиллях не зміг «проломити фронт». В даному районі зафіксовано дію двох взаємодіючих артилерійських груп противника (до 40 од. ствольної і реактивної артилерії), а також близько 25 танків і 40 ББМ, зосереджених на вузькій ділянці. Обстріли і спроби штурму з боку супротивника наштовхуються на адекватну відповідь українських військ, які обороняли свої передові позиції по річці Сіверський Донець. Також виробляються масовані вогневі удари по позиціях українських військ в районі н.п.Кримське і Трьохізбенка.

Російсько-терористичні війська продовжують нарощувати угрупування в своєму базовому районі в смузі Старобешеве - Комсомольське. Зафіксовано прибуття через Амвросіївку чергового конвою (до 20 критих вантажівок, 2 БМП-2). Частина артгрупи противника, яка вела вогонь з району н.п. Комсомольське, змінила вогневі позиції. Для підтримки посиленою ротної тактичної групи (РТГ) терористів, яка веде бої з передовими українськими підрозділами в районі Гранітне - Тельманове, прибуло підкріплення (3 танки, 10 ББМ).

До складу свого угруповання, що діє в районі н.п.Горлівка, бойовики перекинули підкріплення у вигляді двох зведених мобільних груп. У район Вуглегірська прибула партія бронетехніки і декілька підрозділів «піхоти» бойовиків (фіксується як мінімум одна РТГ на БМП-2, по дузі північніше міста кілька маневрених груп - всього до 20 одиниць техніки, включаючи 6 танків - були висунуті в передову лінію). Південніше і східніше Єнакієвого зафіксовані дві групи по 350-400 бойовиків, до 12 одиниць броньованої техніки у кожній, при відповідному оснащенні вантажним транспортом і вогневими засобами (міномети, станкові гранатомети і т.д.).

У районі н.п.Єленівка і Докучаєвськ частина бандформувань відійшла на північ, частина змінила позиції. Артилерійська група противника, зосереджена в районі Докучаєвська, продовжує обстріли українських військ, перешкоджаючи їх просуванню в смузі Степне - Новомихайлівка. В районі Маріуполя тривали напружені бої. Передові групи російсько-терористичних військ не змогли просунутися ні на північний схід від, ні північніше даного населеного пункту. Особливо напружені бої і обстріли зафіксовані в районі Павлопіль - Сартана. Артилерія противника веде масований вогонь по передових позиціях українських військ, намагаючись створити умови для подальшого просування груп бойовиків.

Коментарі