•  

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 24 грудня

00
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 24 грудня

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 24 грудня за оперативними даними групи «Інформаційний Опір».

Протягом останньої доби в Петровському районі Донецька відзначено прибуття «поповнення» російсько-терористичних військ - близько 100 російських солдатів-контрактників (основна частина - тільки що підписали контракт строкової служби). Російські військовослужбовці екіпіровані під бойовиків «ДНР».

У районі н.п.Снежное зафіксовано переміщення до 400 російських найманців, які пройшли підготовку в «навчальному таборі» в Ростові-на-Дону (РФ), що прямують у бік Донецька. Найманці не озброєні (спорядження і зброя для них перевозиться окремо), їх супроводжують збройні військовослужбовці РФ. Керівництву команди дані суворі приписи на час слідування припиняти вживання спиртних напоїв та інших порушень дисципліни.

У районі Бахмутськой траси зафіксована перекидання до 5 бойових броньованих машин і конвою постачання супротивника для зосереджених в даному районі тактичних груп російських військ (1 - тактична група ВДВ і 1 - зі складу мотострілецького з'єднання, обидві посилені танками і артилерією).

У Горлівці проводиться «спецоперація» з пошуку та знешкодження «українських диверсантів». У «пошуку» беруть участь підрозділи, підпорядковані особисто главі «ДНР» А.Захарченко і підрозділ «макіївської комендатури» російсько-терористичних військ, яке має у своєму складі кілька одиниць бронетехніки (БТР). У складі провідних облави команд зафіксовані «російські фахівці» з ФСБ РФ. В результаті нічних облав, в ході яких терористи застосовують зброю без попередження, загинула як мінімум один місцевий житель, кілька поранені.

У районі н.п.Краснодон російські військовослужбовці розширюють перевалочну базу артилерійських боєприпасів, які прибувають з території РФ, і звідси розподіляються по ділянках «фронту». Зокрема, з Росії прибуло зведене спеціалізований підрозділ для обслуговування даної бази. Підрозділ укомплектовано солдатами-контрактниками і прапорщиками з різних частин ЗС РФ. На базі, крім інших артилерійських боєприпасів, відзначається зберігання високоточних артилерійських 152-мм боєприпасів типу «Краснопіль» російського виробництва (на озброєнні ЗС України таких боєприпасів немає).

У н.п.Антраціт та Красний Луч фактично встановлено двовладдя - на контроль територій претендують російські «козаки» і бойовики «ЛНР». Дислоковані тут підрозділи армії РФ зберігають «нейтралітет» і втручаються в конфлікти між «козаками» і місцевими терористами тільки в разі небезпеки виникнення прямого збройного протистояння. Тим не менше, між «претендентами на владу» постійно йде з'ясування відносин - зокрема, «козаки» домагаються отримання фінансової допомоги від «ЛНР» і доступу до розподілу «гуманітарної допомоги» з РФ. Одночасно впродовж останнього тижня відмічено вибуття частини «козаків» з території Донбасу в РФ.

У районі Новоазовська російська ДРГ, пересуваючись по контрольованій бойовиками території після ексфільтраціі з території, контрольованої українськими військами, потрапила в засідку. В результаті зіткнення з підрозділом українських партизанів кілька російських військовослужбовців загинули, командир російської ДРГ був важко поранений від пострілу 40-мм підствольного гранатомета ГП-25.

Коментарі