•  

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 24 лютого

110
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 24 лютого

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 24 лютого за оперативними даними групи «Інформаційний опір».

Протягом останньої доби в районі н. п. Широкіно тривали масові обстріли позицій українських військ і цивільних об'єктів. Російсько-терористичні війська двічі робили спроби за підтримки бронетехніки (включаючи танки, - 6 одиниць) прорвати оборону українських підрозділів. Також противник наносив масові удари з РСЗВ і ствольної артилерії в районі населених пунктів Октябрь і Заїченко. На Новоазовському напрямку противник підтягує бронетехніку (зафіксовано переміщення 4-х танків вздовж траси Т0508).

Після відведення українських військ з Дебальцевського плацдарму російсько-терористичні війська продовжують спроби атак в даному районі. Зокрема, в районі бар'єрного кордону Луганське - Світлодарськ дві тактичні групи російсько-терористичних військ (кожна чисельністю до посиленої роти, за підтримки 5 одиниць бронетехніки) намагалися атакувати передові позиції українських військ. Вогневу підтримку даних груп здійснював мінометний підрозділ терористів. Вогнем українських підрозділів противник був зупинений і примушений до відходу на вихідний рубіж.

У районі Дебальцевого фіксуються перестрілки між окремими бандформуваннями «ДНР» і «ЛНР».

Терористи продовжують обстріли Авдіївського коксохімічного заводу, цілеспрямовано намагаючись припинити його роботу (частина підприємства на даний момент вже не працює).

На ділянці Ясинувата - Пантелеймонівка противник продовжує зосереджувати ударну тактичну групу (як мінімум 35 одиниць броньованої техніки, в районі розташування розосереджено, невеликими групами по 5-7 одиниць). Очікується прибуття в даний район з району Єнакієве мінометних підрозділів та артилерійської групи (частково або в повному складі), яка підтримувала «Горлівську бригаду ДНР» у наступі на Дебальцеве. У складі артгрупи - 26 од. ствольної артилерії і САУ, 5 установок РСЗВ.

Триває ущільнення бойових порядків російсько-терористичних військ на ділянці Степове -Докучаєвськ. Однак важкі озброєння противника в цьому районі на даний момент відтягнуті вглиб бойових порядків, перекинута сюди артилерійська група російсько-терористичних військ не відкриває вогонь. Обстріли в даному районі противник веде з мінометів і стрілецької зброї, виявляючи позиції українських підрозділів, також активно проводячи повітряну розвідку (на добу на даному напрямку фіксується 12-15 прольотів БПЛА російсько-терористичних військ).

На території, підконтрольній «ЛНР», командування російсько-терористичних військ продовжує зображати «відведення важкої техніки», яка відводиться з переднього краю на незначну відстань, концентруючись в добре замаскованих і численних «відстійниках». Для цієї мети в основному використовуються населені пункти («приватний сектор»).

У районі південніше Луганська облаштований перевалочний пункт російсько-терористичних військ, куди перекидається техніка і озброєння, які прибувають з Росії. Частина важких озброєнь, що відводяться з переднього краю, також перекидається в даний район.

Триває перекидання з території РФ на Донбас матеріально-технічних ресурсів та боєприпасів. За останню добу зафіксовано переміщення 3-х конвоїв постачання, один з яких (22 транспортні одиниці) проїхав у Донецьк.

Коментарі