•  

​Ситуація в зоні АТО станом на ранок 25 березня за оперативними даними групи «Інформаційний Опір».

110
​Ситуація в зоні АТО станом на ранок 25 березня за оперативними даними групи «Інформаційний Опір».


Російсько-терористичні війська на Донбасі протягом доби в порушення Мінських домовленостей понад 20 разів обстріляли позиції українських військ, зафіксована спроба атаки на позиції українських військових.

Найбільш інтенсивно противник вів обстріл на Приморському напрямку. Із застосуванням 120-мм мінометів і станкових гранатометів бойовики та російські найманці обстріляли позиції українських військ в районі н.п. Широкино, Старомар'ївка, Новоселівка, Миколаївка. Також були обстріляні позиції українських військ на Донецькому напрямку в районі н.п. Піски, Гранітне та Авдіївка (головним чином застосовувалися 120-мм і 82-мм міномети, по Авдіївці противник застосував бронетехніку - з заздалегідь підготовлених позицій вели вогонь 2 танки, також на цій ділянці були застосовані станкові гранатомети СПГ-9).

У районі н.п. Майорський (Артемівське напрямок) група противника чисельністю до 2-х взводів за підтримки 3-х одиниць бронетехніки атакувала передові позиції українських військ. В результаті бою українські підрозділи прицільним вогнем з підготовлених позицій, а також тактичним маневром спочатку зупинили просування підрозділів противника, а потім змусили відійти його на вихідний рубіж.

У районі н.п. Сокільники (Луганське напрямок) бойовики силами до 2-х взводів двічі намагалися під прикриттям інтенсивного стрілецької вогню зблизитися з позиціями українських військ - обидва рази безуспішно, в результаті вимушено відійшовши на вихідний рубіж.

«ДНР» і «ЛНР» продовжують нарощувати рівень боєздатності своїх формувань, закінчуючи процес створення з решти поки позасистемних іррегулярних формувань частина цільних, структурованих «збройних сил». Зусилля командування бойовиків концентруються на декількох напрямках - вдосконаленні організаційно-штатної структури (приведення різних за чисельністю та структурою формувань «Армії Новоросії» до єдиних норм і стандартів ЗС РФ), доукомплектування їх живою силою і бойовою технікою, побудові єдиної вертикалі командування (як оперативного, так і адміністративного), вдосконаленні професійних навичок бойовиків, а також накопиченні матеріально-технічних ресурсів для подальшого ведення активних бойових дій.

У перебігу останніх діб зафіксовано проходження 3-х цільових конвоїв постачання з РФ (2 - по «південним маршрутом», 1 - за «північного»). Всього відмічено переміщення 48 транспортних одиниць (у тому числі 11 паливозаправників, 10 одиниць спеціального автотранспорту).

У районі Алчевськ - Стаханов терористи продовжують ущільнювати бойові порядки своїх формувань. Зафіксована перекидання 4-х танків і 2-х ББМ, що пройшли ремонт і технічне обслуговування на місцевих підприємствах, у сторону позицій російсько-терористичних військ в районі Бахмутськой траси. Через н.п. Металіст (в районі Луганська) у бік н.п. Щастя проїхала колона бронетехніки (8 одиниць ББМ, 2 автомашини з зенітними установками ЗУ-23-2, 3 БТР-80).

Триває посилення формувань бойовиків на Артемівському напрямку (головним чином шляхом перекидання формувань зі складу «Горлівського гарнізону»). Відзначено переміщення уздовж лінії розмежування двох тактичних груп бойовиків з бронетехнікою (3 танки і 6 ББМ, крім того, у бойовиків відзначається на цій ділянці наявність 82-мм мінометів, 17 станкових гранатометів СПГ-9 і 107-мм безвідкатних знарядь Б-11, в основному закріплених на відповідних транспортних платформах). Також на Артемівське напрямок через Макіївку протягом останньої доби перекинуті 21 танк, 18 ББМ (частина з них раніше брали участь в боях за Дебальцеве і пройшли ремонт, частина нещодавно надійшли з території Росії). Бойова техніка перекидалася на нову ділянку невеликими групами.

У районі н.п.Александровск зафіксована діяльність «навчального центру» російсько-терористичних військ, де ряд підрозділів бойовиків відпрацьовують «навчальні питання» щодо дій як в обороні, так і в наступі. Навчання ведеться із залученням бойової техніки (6 танків, 5 ББМ) і фахівців з РФ.

На південь від Донецька (район Степне - Докучаєвськ) терористи продовжують вживати заходів щодо оперативної маскування нарощування своїх сил і засобів. Зокрема, в даному районі помітно скоротився радіообмін в мережах бойовиків, бойова техніка рассредотачиваемого дрібними групами в досить широкій смузі. Раніше зосереджена в даному районі батальйонна тактична група (БТГ) російсько-терористичних військ частиною своїх сил і засобів прикрила ділянку фронту в смузі навпроти від н.п. Степове до н.п. Волноваха, забезпечуючи зосередження ще однієї БТГ в районі на північний схід Докучаєвська. Всього в даному районі відзначається 2 пункту управління тактичної ланки.

Ще одна тактична група російсько-терористичних військ здійснює перекидання в район Старобешеве - Тельманове. Відзначається переміщення 14 одиниць бронетехніки, з них 4 - танки.

У смузі Сєвєродонецьк - Лисичанськ зафіксовано переміщення залишків т.зв. «Козачої гвардії» у складі ряду підрозділів. Ці невеликі підрозділи озброєні мінометами, СПГ-9, АГС-17 і інших тяжких піхотним озброєнням.

На Луганському напрямку противник веде інтенсивну розвідку, намагаючись розкрити систему оборони українських військ, які продовжують контролювати основні переправи через Сіверський Донець.

Коментарі