•  

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 25 грудня

110
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 25 грудня

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 25 грудня за оперативними даними групи «Інформаційний Опір».

У Куйбишевському районі Донецька командування російсько-терористичних військ активно проводить ротацію особового складу підрозділів, що діють у смузі Піски - Авдіївка. Особовий склад підвозиться як тентованними вантажівками, так і цивільним автотранспортом. Відзначається поява російських десантників в районі Спартака, а також південніше даного району.

У районі між н.п.Красногровка і Піски відзначена поява офіцерів ЗС РФ, що представляються представниками групи по встановленню т.зв. «Лінії розмежування». Дані російські військовослужбовці вільно пересуваються в т.ч. в районах розташування українських військ. Тим часом, серед даних представників РФ ідентифіковані офіцери російської військової розвідки (ГРУ ГШ ЗС РФ).

У районі н.п.Трьохізбенка триває накопичення формувань російсько-терористичних військ. Зафіксовано прибуття з району н.п.Алчевск ще однієї тактичної групи противника, сформованої з місцевих бойовиків і прибулих з Росії найманців. Чисельність тактичної групи - близько 150 чоловік. У складі групи - 4 танки і 6 бойових броньованих машин (ББМ). Також зазначено прибуття в даний район 2-х 100-мм протитанкових гармат МТ-12 «Рапіра» (ранішевідремонтованих), а також 6-ти тентованих вантажних автомобілів з боєприпасами.

Протягом останньої доби зафіксовано неодноразове відкриття вогню противником по н.п.Горлівка і Майорськ. В основному застосовується ствольна артилерія (працює 4-х гарматна батарея 122-мм гаубиць Д-30), також зазначено застосування РСЗВ «Град» і мінометів.

З району Дебальцевого відзначений вихід (ексфільтрація) в район Горлівки диверсійно-розвідувальної групи (ДРГ) російсько-терористичних військ. За час рейду дана ДРГ втратила 2-х диверсантів, 3-е поранені. Всі поранення осколкові.

У районі н.п.Зугрес під керівництвом російських офіцерів пройшли «артилерійські навчання з бойовою стрільбою» підрозділів російсько-терористичних військ. Участь у даних «навчаннях» брали підрозділи, що діють в районі Старогнатівського плацдарму.

У Луганську бандформування «Зоря» (підпорядковується особисто главі «ЛНР» І.Плотницькому) отримало поповнення з РФ - як живою силою, так і технікою. Відзначено прибуття 6-ти танків. Зафіксовано розквартирування в місті кількох підрозділів російських транспортних частин (в північній і східній частинах Луганська). Підрозділи мають у своєму складі транспортні засоби для перевезення важкої техніки.

У районі Путилівської розв'язки, крім раніше встановленого блок-поста бойовиків, обладнується постійний спостережний пункт російсько-терористичних військ, оснащений спеціальними засобами ведення оптичної розвідки. По трасі між н.п.Ясинувата і Єнакієво відзначене перекидання до переднього краю російського радіолокаційного комплексу розвідки і контролю стрільби «Зоопарк-1», призначеного для розвідки вогневих засобів противника.

У Криму триває підготовка найманців для Донбасу на базі навчальних таборів спецслужб РФ. Південним підрозділом групи ІС ідентифікований керівник одного з даних таборів - колишній командувач Внутрішніх військ МВС України генерал-лейтенант С.Шуляка, раніше внесений Генпрокуратурою України в список осіб, причетних до масових вбивств українських громадян на Майдані в лютому 2014.

Коментарі