•  

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 25 лютого

110
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 25 лютого

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 25 лютого за оперативними даними групи «Інформаційний Опір».

Російсько-терористичні війська в зоні конфлікту на Донбасі проводять перегрупування практично по всій лінії протистояння. Найбільш активно перегрупування сил і засобів противника відзначається на двох напрямках: Брянка - Стаханов і «приморське» (Маріупольське). Хоча інтенсивність і кількість обстрілів з боку бойовиків і підрозділів російських ЗС порівняно зменшилися, однак російсько-терористичні війська продовжують грубо порушувати мирні домовленості, проводячи обстріли позицій українських військ і цивільних об'єктів на окремих напрямках. Крім того, на кількох ділянках терористи продовжують вести активні наступальні дії (фіксуються атаки невеликими групами бойовиків передових позицій українських військ).

Зокрема, на Маріупольському напрямку в районі населених пунктів Жовтень, Заїченко, Безіменне триває зосередження сил і засобів російсько-терористичних військ. Частина сил і засобів перекидаються з півночі від н.п.Тельманово, частина заходить з боку РФ. Всього на даному напрямку зосереджено до посиленої батальйонної тактичної групи (БТГ) противника чисельністю 550-600 чол, 15 танків, близько 25 ББМ, до 20 транспортних засобів. Дану БТГ підтримує артилерійська група - понад 15 од. ствольної артилерії і 8 «кочівних» установок РСЗВ. Головний напрямок додатка сил противника - н.п.Шірокіно, відзначається активність і за напрямком на Павлопіль.

Після недавніх невдалих спроб вибити українські підрозділи з їх позицій в районі н.п.Шірокіно, командування російсько-терористичних військ проводить перегрупування своєю ударною тактичної групи в даному районі. Північніше цієї ділянки діє кілька розрізнених тактичних груп місцевих бойовиків і російських найманців (кожна - чисельністю 120-150 чол., При 2-3 танках і декількох ББМ).

Зафіксовано переміщення з району Дебальцеве в район Стаханова та Первомайська залишків так званої механізованої бригади «Привид» бойовиків. Після боїв на Дебальцевському плацдармі на сьогодні «бригада» являє собою не більш ніж посилений батальйон. Значна частина бойової техніки «бригади» (24 танки, порядку 15 ББМ) виведена з ладу на ділянці від Троїцького до Чорнухине (частково - знищена повністю, що підлягають ремонту одиниці бронетехніки в даний момент евакуюються в Перевальськ і Алчевськ).

На першотравневі-Алчевському напрямку противник зосередив сили на ділянці, що прилягає до Бахмутськой трасі. Формування російсько-терористичних військ в даному районі активно використовують міномети, стрілецька зброя, зрідка обстріли позицій українських військ веде ствольна артилерія. Бойовики намагаються влаштувати «карусель»: для виду показово відводиться на південь кілька одиниць бронетехніки, проте одночасно в цей же район скритно перекидаються великі сили і засоби (включаючи артилерію). Артилерійська група противника (4 вогневих підрозділи, до 20 гармат ствольної артилерії, 12 САУ і 12 установок РСЗВ), раніше проводила обстріли з позицій у Алчевська та Стаханова по Дебальцеве, на даний момент «переорієнтувалася» за напрямом н.п.Трехізбенка, Кримське і Новотошковка.

На ділянці Мар'їнка - Авдіївка противник продовжує обстріл і спроби вести наступальні дії в районі н.п.Марьінка, Піски, Дослідне, Авдіївка. Алгоритм дій: обстріл з мінометів, зенітних установок і великокаліберних кулеметів (іноді включається ствольна артилерія і РСЗВ), потім вперед висуваються кілька мобільних груп піхоти (зазвичай 2-3, кількістю до взводу кожна, за підтримки декількох одиниць бронетехніки - 2-3 танка, 3-4 ББМ) і намагаються «вклинитися» в стики і слабкі ділянки системи оборони українських військ. Дані наступальні дії терористів присікаються загороджувальним вогнем української артилерії.

Бойовики прагнуть різко підвищити рівень мобільності своїх вогневих засобів, активно проводячи роботи по установці на автотранспорт мінометів, крупнокаліберних кулеметів, СПГ, АГС, ПТРК. Роботи проводяться відразу на декількох підприємствах в Донецьку, Алчевську, Горлівці. Сніжному, Ровеньках.

Коментарі